11:27 | 25.09.20 | Նորություններ | 11658
Սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 20:00-ին, Հայաստանի ստարտափ ակադեմիան անցկացնելու է Դեմո օր՝ ներկայացնելու իր «Traction» ծրագրի 9 շրջանավարտ-ընկերություններին։
Մենթորության վրա հիմնված 10-շաբաթյա ծրագիրը մեկնարկել էր մի քանի ամիս առաջ՝ աջակցելու պրոդուկտ ունեցող եւ որոշակի արդյունքներ գրանցած ստարտափներին արագացնել իրենց աճը եւ ներդրումներ ներգրավել։
Ծրագիրն իրականացվել է «Քաթըլիսթ» հիմնադրամի կողմից՝ Եվրոպական միության ԵՄ-ն բիզնեսի համար նախաձեռնության ներքո՝ Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» ծրագրի աջակցությամբ։ Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ը միացել է նախաձեռնությանը որպես կորպորատիվ գործընկեր եւ աջակից։
Դեմո օրը կազմակերպվելու է բոլորովին նոր ձեւաչափով. նորամուծությունները հետեւյալն են.
●    Յուրաքանչյուր ստարտափի ելույթից հետո, հիմնադիրները կպատասխանեն հատուկ հրավիրված Ներդրողների պանելի հարցերին։ Ներդրողների պանելում կլինեն ներկայացուցիչներ համաշխարհային վենչուրային ֆոնդերից: Այս նոր ձեւաչափը խոստանում է Դեմո օրը դարձնել ավելի ինտերակտիվ, ինչպես նաեւ հարթակ ապահովել հետաքրքրված ներդրողների հետ հարաբերությունների զարգացման համար:
●    Այն ներդրողները, ովքեր ցանկանում են ավելին իմանալ ստարտափների մասին, կարող են նախապես գրանցվել հետեւյալ հղումով (Investor Access)։ Գրանցված ներդրողները ոչ միայն կստանան ավելի մանրամասն տեղեկություն իրենց հետաքրքրող ստարտափների վերաբերյալ, այլեւ հնարավորություն կունենան անհատական հանդիպումներ ունենալ հիմնադիրների հետ Դեմո օրվա ավարտից հետո։
«Traction» ծրագրի առաջին շրջանը ներառում է 9 ստարտափների, որոնք առաջարկում են նորարարական լուծումներ այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են կրթական տեխնոլոգիաները, լոգիստիկան, մարդկային ռեսուրսների կառավարումը, մարքեթինգը եւ այլն։ Այս 9 թիմերը անցել են ինտենսիվ ուսուցման եւ մենթորության 10 շաբաթ՝ անմիջականորեն աշխատելով Ստարտափ ակադեմիայի մենթորների, վաճառքի եւ աճի հաքինգի (Growth Hacking) ասպարեզում առաջատար մասնագետների հետ, ինչպես նաեւ ստանալով ըստ-պահանջի խորհրդատվություն ոլորտի փորձագետներից։
Համավարակի վերաբերյալ ապահովության նկատառումներից ելնելով՝ Դեմո օրը կկազմակերպվի առցանց ձեւաչափով։ Հետաքրքրված անձիք կարող են միանալ առցանց հեռարձակմանը Հայաստանի Ստարտափ Ակադեմիայի Facebook եւ Հերո Հաուսի YouTube էջերով (կարող եք նաեւ հիշեցում դնել YouTube-ում)։

11:27 | 25.09.20 | News | 11364
On September 30 at 8PM EVN time, Armenia Startup Academy is going to hold a Demo Day to showcase the 9 startup-graduates of its Traction programme.
This 10-week mentorship-based programme was launched earlier this year to help companies at a post-prototype stage with early traction accelerate their growth and raise their first or follow-on rounds. The programme is implemented by Catalyst Foundation and supported by the European Union’s EU4Business “Technology Development for Armenia” project implemented by GIZ. Viva-MTS, Armenia’s leading telecommunications operator joins the initiative as a corporate partner and supporter.
This Demo Day provides a different format compared to the previous ones. The novel additions are the following:
● After each startup’s pitch, the founders will answer the questions of a specially-invited Investor Panel - representatives from global VC firms. This new format promises to make the Demo Day more engaging as well as provide a platform for relationship building with interested investors.
● Those investors, who want to learn more about the startups, can register for “Investor Access”. The registered investors will not only receive more information about the startups they are interested in but also have an opportunity to hold one-on-one meetings with the founders after the Demo Day.
The pilot batch of the Traction programme includes 9 startups, which offer innovative solutions in such diverse fields as EduTech, logistics, HR, marketing, and more. These 9 teams have gone through 10 weeks of intensive learning and mentorship programme working closely with Startup Academy’s in-house mentors, sales and growth-hacking coaches, as well as receiving ad hoc consultations from industry experts.
For the safety concerns over the Covid-19 pandemic, the Demo Day will be held virtually. Everyone interested can join the livestream via the Armenian Startup Academy Facebook page and Hero House YouTube channel.