15:24 | 10.08.20 | Նորություններ | 20615
«Յուքոմ» ՓԲԸ-ն դատական հայց է ներկայացրել Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան ընդդեմ «Թիմ» ընկերության՝ անբարեխիղճ մրցակցությունը դադարեցնելու պահանջով:
«Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկանում ենք, որ հայցվոր կողմը հայցադիմումով խնդրել է դադարեցնել անբարեխիղճ մրցակցությունը՝ պահանջելով արգելել «Թիմ» ընկերությանը «Վեոն Արմենիա» ընկերության բաժնետոմսերի ձեռքբերման գործարքի կնքման շուրջ բանակցություններ վարելը եւ բաժնետոմսերի ձեռքբերման գործարքը:
Որպես 3-րդ անձ դատական գործընթացին հրավիրվել է նաեւ «Վեոն» կորպորացիայի գլխամասային ընկերությունը՝  «Վեոն Ամստերդամ Բ.Վ.»-ն։

15:24 | 10.08.20 | News | 20313
Ucom CJSC has filed a lawsuit in the Yerevan Court of General Jurisdiction against TEAM (Telecom Armenia company), demanding termination of unfair competition.
According to Datalex judicial information system, the plaintiff has filed a lawsuit seeking an end to unfair competition, demanding that TEAM is barred from negotiations on acquisition of VEON Armenia shares and the deal on acquisition of the shares.
Ucom has invited parent company of VEON Corporation, VEON Amsterdam BV, to be involved in the lawsuit as a third party.