10:50 | 15.05.20 | Նորություններ | 14669
Մայիսի 14-ի դրությամբ Ucom ընկերության բնականոն աշխատանքն են ապահովում 1160 աշխատակից, ովքեր ի լրումն իրենց պարտականությունների ժամանակավորապես ստանձնել են աշխատանքից ազատված գործընկերների գործառույթները։
Սեփական դիմումի համաձայն, աշխատանքից ազատվել են տարբեր մասնագիտացում ունեցող 520 աշխատակիցներ, նրանցից շատերի հետընդունման գործընթացը դեռ շարունակվում է։
«Նախապատվությունը տալով ներքին ռեսուրսին եւ ապավինելով Ucom-ի աշխատակիցների մասնագիտական բարձր պատրաստվածությանը՝ բազմաթիվ բաժինների ղեկավարների, ավագ մասնագետների, համակարգողների պաշտոններում աշխատանքը վստահել ենք հենց առկա աշխատակիցներին՝ իրականացնելով ներքին առաջխաղացում։ Բացի այդ, թափուր աշխատատեղերի համալրման համար օրական առնվազն 25 հոգի հարցազրույց են անցնում մարդկային ռեսուրսների կառավարման տնօրինության հետ։ Բիզնես գործընթացների օպտիմալացման արդյունքում անհրաժեշտություն ունենք ներգրավելու եւս 300 մասնագետ»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Ucom-ն աշխատանքային հայտարարություններ է տեղադրում մասնագիտացված կայքերում եւ շարունակում է ինքնակենսագրականներ ընդունել career@ucom.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով։

10:50 | 15.05.20 | Новости | 14643
По состоянию на 14 мая 2020 года обычную жизнедеятельность компании Ucom осуществляют 1160 сотрудников, которые в дополнение к своим прямым обязанностям временно выполняют обязанности уволившихся коллег.
Согласно собственному заявлению из компании уволились 520 различных специалистов, процесс обратного приема на работу для многих из них еще продолжается.
«Отдавая предпочтение внутренним ресурсам и опираясь на высокий профессионализм действующих сотрудников Ucom, мы доверили работу руководителей множества подразделений, старших специалистов и координаторов именно действующим сотрудникам, осуществив их внутреннее продвижение по службе. Кроме того дирекция по управлению человеческими ресурсами проводит не менее 25 интервью в день с целью заполнения вакантных позиций. В результате оптимизации бизнес-процессов нам необходимо будет привлечь еще около 300 специалистов», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Добавим, что Ucom публикует объявления о вакансиях на специализированных вебсайтах и продолжает получать резюме по адресу электронной почты career@ucom.am.