10:50 | 15.05.20 | Նորություններ | 14669
Մայիսի 14-ի դրությամբ Ucom ընկերության բնականոն աշխատանքն են ապահովում 1160 աշխատակից, ովքեր ի լրումն իրենց պարտականությունների ժամանակավորապես ստանձնել են աշխատանքից ազատված գործընկերների գործառույթները։
Սեփական դիմումի համաձայն, աշխատանքից ազատվել են տարբեր մասնագիտացում ունեցող 520 աշխատակիցներ, նրանցից շատերի հետընդունման գործընթացը դեռ շարունակվում է։
«Նախապատվությունը տալով ներքին ռեսուրսին եւ ապավինելով Ucom-ի աշխատակիցների մասնագիտական բարձր պատրաստվածությանը՝ բազմաթիվ բաժինների ղեկավարների, ավագ մասնագետների, համակարգողների պաշտոններում աշխատանքը վստահել ենք հենց առկա աշխատակիցներին՝ իրականացնելով ներքին առաջխաղացում։ Բացի այդ, թափուր աշխատատեղերի համալրման համար օրական առնվազն 25 հոգի հարցազրույց են անցնում մարդկային ռեսուրսների կառավարման տնօրինության հետ։ Բիզնես գործընթացների օպտիմալացման արդյունքում անհրաժեշտություն ունենք ներգրավելու եւս 300 մասնագետ»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ Ucom-ն աշխատանքային հայտարարություններ է տեղադրում մասնագիտացված կայքերում եւ շարունակում է ինքնակենսագրականներ ընդունել career@ucom.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով։

10:50 | 15.05.20 | News | 15008
As of May 14, 2020, 1160 Ucom employees keep on ensuring company’s regular operations as far as in addition to their duties they have temporarily taken over the functions of the colleagues resigned.
In total, 520 employees specialized in different areas have resigned as per their own application, the retention process for many of them is underway.
"By giving preference to internal resources and relying on the professionalism of Ucom employees, we have entrusted the positions of the heads of various departments, senior specialists, coordinators to the existing ones, thus promoting them internally. In addition, to fill the vacancies, at least 25 people a day are being interviewed by the Human Resources and Organizational Development Directorate. As a result of business processes’ optimization we still need to hire around 300 specialists," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us add, that Ucom publishes job postings on specialized websites and keeps on receiving CVs at career@ucom.am.