12:29 | 06.05.20 | Նորություններ | 11533
Արտակարգ ռեժիմի պայմաններում՝ հաշվի առնելով աշխատանքի եւ տեղաշարժի հետ կապված սահմանափակումները՝ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը հանդես է գալիս «Տարաժամկետ վճարում» ծառայությամբ։
Ծառայությունը մեկանգամյա հնարավորություն է տալիս բաժանորդներին մինչեւ սահմանված ժամկետի ավարտը մարելու նախորդ ամիսների ընթացքում մատուցված ծառայությունների դիմաց կուտակված պարտքը մաս-մաս եւ հավասարաչափ՝ ըստ ամիսների:
«Տարաժամկետ վճարում» ծառայությունից կարող են օգտվել այն բաժանորդները, ովքեր նախորդ ամիսների ընթացքում կուտակել են 10.000 ՀՀ դրամ եւ ավել պարտք եւ դժվարանում են վճարել այն: Պարտքը մաս-մաս մարել հնարավոր է առաջիկա 3 ամիսների ընթացքում:
«Հոգ տանելով բաժանորդների հարմարավետության մասին՝ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը մշտապես գործադրում է հնարավոր բոլոր ջանքերը՝ իր բաժանորդների կողքին լինելու դժվարին պահերին: Այժմ ընկերությունը, եւս մեկ անգամ կանգնելով իր բաժանորդների կողքին, հնարավորություն է ընձեռում արտակարգ իրավիճակի պատճառով կուտակված պարտքերը մարել տարաժամկետ վճարումների միջոցով: Մենք շնորհակալ ենք մեր բարեխիղճ եւ հավատարիմ բաժանորդներին՝ այս գործընթացում հնարավորինս մեզ աջակցելու համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Տարաժամկետ վճարում» ծառայությունից օգտվելու համար բաժանորդները կարող են մինչեւ մայիսի 31-ը ներառյալ ակտիվացնել այն՝ ինչպես «Հեռախոսային սպասարկում» ծառայության միջոցով՝ զանգահարելով 060 46 46 46, այնպես էլ ընկերության Վաճառքի եւ սպասարկման սրահներում՝ տարաժամկետ վճարման հայտի հիման վրա:
Ծառայությունից օգտվել կարելի է միայն մեկ անգամ՝ վերակնքելով գործող պայմանագիրը մեկ տարի ժամկետով: Մանրամասն տեղեկատվություն ծառայության պայմանների վերաբերյալ տեղադրված է այստեղ:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 4-ից վերաբացվել է ընկերության կենտրոնական վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակը (հասցե՝ ք. Երեւան, Նալբանդյան 28/1):

12:29 | 06.05.20 | News | 10454
Given the restrictions to work and movement due to the state of emergency Rostelecom has launched the “Deferred payment” service.
It sets a deadline, before which subscribers can pay the debt for services, provided in the previous months, in installments.
The service is available to subscribers who have accumulated a debt in the amount of AMD 10,000 and more and who find it difficult to pay the debt in one instance. They will be able to pay the debt over the period of 3 months.
“With respect for our subscribers’ convenience, we make regular efforts to provide them a wide range of high-quality, reliable services. To stand by the side of the subscribers, Rostelecom has enables them to pay for services in installments. We are grateful to our loyal customers for supporting us in this process,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
In order to use the “Deferred payment” service, subscribers can activate it until May 31 (inclusive) with the help of the Phone service, calling 060 46 46 46, or the Sale and service offices, submitting an application.
It is a one-time service and the ongoing agreement is renewed for subscription. More information about the terms and conditions is available here.