13:03 | 12.09.19 | Նորություններ | 8416
Ինեկոբանկը եւ «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի գրասենյակը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որտեղ նշվում էր, որ Ինեկոբանկը հանդիսանում է «WCIT 2019» համաժողովի ինովացիոն հովանավորը։
«Ինեկոբանկը կհովանավորի ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկը՝ «WCIT 2019» համաժողովը։ Որպես «WCIT 2019»-ի ինովացիոն հովանավոր՝ բանկը նպատակ ունի խթանել Հայաստանում ՏՀՏ ոլորտի զարգացումը եւ աջակցել միջազգային տեխնոլոգիական հարթակներում Հայաստանի նկատմամբ հետաքրքրության աճին։ Համոզված եմ, որ համաժողովը կստեղծի բարենպաստ նախադրյալներ նոր ներդրումների ներգրավման համար, կապահովի գործընկերության ընդլայնում եւ կնպաստի մեր պետության նկատմամբ հետաքրքրության աճին միջազգային ընկերությունների կողմից»,- նշել է Ինեկոբանկի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արեն Նալթակյանը։
«ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Հայաստանում՝ Երեւանում։ Մեր երկիրը հոկտեմբերին կհյուրընկալի ՏՀՏ հսկաներին ու եղանակ թելադրողներին, ինչը տեղական ընկերությունների համար հրաշալի առիթ է ՏՏ ոլորտի ամենաարդիական թեմաները քննարկելու, նոր կապեր ձեռք բերելու եւ համաժողովի գործընկերների հետ համագործակցությամբ իրենց ամենահամարձակ նորարարական լուծումներն իրագործելու համար»,- ասել է «WCIT 2019»-ի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահ, Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը։
«WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը տեղի կունենա Երեւանում հոկտեմբերի 6-9-ին եւ կհյուրընկալի ավելի քան 2500 մասնակցի՝ շուրջ 70 երկրներից։
«Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք եւ վտանգ» խորագրով համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո եւ աջակցությամբ։ Միջոցառման կազմակերպիչն է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։
- Առաջին ամբողջական թվային բանկը Հայաստանում, որն անհատներին ապահովում է թվային ամբողջական լուծումներ՝ վճարումներ, վարկավորում, խնայողություններ եւ այլ հարակից ծառայություններ 24/7 հասանելիությամբ։

13:03 | 12.09.19 | News | 8425
Today, Inecobank and the Office of the WCIT 2019 IT World Forum issued a joint statement announcing Inecobank as the innovative sponsor of the WCIT 2019 conference.
“Inecobank will sponsor one of the prestigious IT events of the world – “WCIT 2019” congress. As WCIT 2019 innovative sponsor, the bank aims at boosting the ICT sector in Armenia and supporting to the growth of interest towards Armenia in various international technological platforms. I am convinced that the forum will create favorable prerequisites for attracting new investments, will ensure expansion of partnership and will significantly grow interest towards our country by the international companies," said Aren Naltakyan, Acting CEO of Inecobank.
“One of the most prestigious IT events in the world will take place this year in Yerevan, Armenia. Our country will host ICT giants in October, which is a great opportunity for local companies to discuss the most up-to-date IT topics, build new connections and collaborate with conference partners to implement their boldest innovation solutions, " said Alexander Yesayan, chairman of the WCIT 2019 Yerevan organizing committee, president of the Union of Advanced Technology Enterprise of Armenia (UATE).
The WCIT 2019 IT World Forum will take place in Yerevan on October 6-9 and will host over 2,500 participants from over 70 countries. The conference, headed under the title “The Power of Decentralization: Expectations and Dangers” is hosted in Armenia under the high auspices and support of the RA Government. The event is organized by the Union of Advanced Technology Enterprises.
Inecobank CJSC is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 23 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia serving more than 500 000 customers and over 200 000 online users.
- The first full-range digital bank in Armenia, which enables individual customers a 24/7 access to full digital solutions: payments, lending, savings and other related services.