12:42 | 27.06.19 | Նորություններ | 6707
AI Incubator ծրագրին, որը կօգնի ստեղծել բիզնես լուծումներ ԱԲ (արհեստական բանականության) տեխնոլոգիայի միջոցով, ինչպես նաեւ ամրացնել կրթական կառույցների եւ բիզնեսների համագործակցությունը, դիմելու վերջնաժամկետը երկարաձգվել է մինչեւ հունիսի 30-ը։
12-շաբաթանոց ինկուբացիոն ծրագրին կարող են դիմել ընկերություններ, որոնք ցանկանում են աշխատել ԱԲ լուծումների վրա, ինչպես նաեւ համակարգչային գիտության ու տվյալների գիտության բաժինների ուսանողներ, որոնք հետաքրքրված են արհեստական բանականությամբ եւ հետազոտություններով։
Դիմում-հայտը հասանելի է այստեղ:
Ծրագրի շրջանակներում, ուսանող-հետազոտողները աշխատելու են ընկերությունների հետ ԱԲ լուծումների վրա՝ ոլորտում պրոֆեսիոնալ եւ փորձառու մենթորների օգնությամբ։
Հիմնական ուղղություններն են` ֆինանսներ (finance), էլեկտրոնային նախագծման ավտոմատացում (electronic design automation), մեդիա (media), հաշվարկային կենսաբանություն (computational biology), քվանտային հաշվարկներ (quantum computing), խաղեր (games)։
AI Incubator-ը «Քաթըլիսթ» հիմնադրամի նախագիծ է, որն իրականացվում է «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» (EU-SMEDA) ծրագրի շրջանակում, որը հանդիսանում է «ԵՄ-ն բիզնեսի համար» (EU4Business) նախաձեռնության մաս:
Ծրագիրը համաֆինանսավորվում է Եվրոպական միության եւ Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության եւ զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) կողմից եւ իրականացվում է ԳՄՀԸ (GIZ) «Մասնավոր հատվածի զարգացում Հարավային Կովկասում» ծրագրի կողմից:

12:42 | 27.06.19 | News | 5320
Hero House AI Incubator, designed to help creating scalable business solutions powered by state of the art technology and to tighten university-business collaboration, has extended the deadline for application until June 30.
Applications to the 12-week incubation program are open for companies and researchers working on AI solutions and students from data science and computer science departments.
The application is available here.
During the program, companies will work with researcher-students on chosen challenges and build their technology supervised by AI/ML professionals.
The main tracks of the program are Finance, Electronic Design Automation, Computational Biology, Quantum Computing, Media, and Games.
AI Incubation Program is a Catalyst Foundation project implemented in the framework of the EU4Business Support to SME Development (EU-SMEDA) Project, which is co-funded by the European Union and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by GIZ’s Private Sector Development in South Caucasus Programme.