14:28 | 06.06.19 | Նորություններ | 11002
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի 3-րդ շրջափուլի 5 ստարտափ թիմերը հունիսի 5-ին ներկայացրել են իրենց գործող բիզնես նախագծերը՝ պոտենցիալ ներդրողներին, էկոհամակարգի ներկայացուցիչներին եւ այլ հյուրերին։
Օրվա խոսնակ-հյուրն էր Հայաստանում ServiceTitan ընկերության գործառնական տնօրեն Աշոտ Տոնոյանը, ով նաեւ 3 շրջափուլ անընդմեջ անհատական մենթորություն է անում եւ օգտակար խորհուրդներ տալիս ռեզիդենտ ստարտափներին։
«Անցած տարի մեր ինկուբատորը գործարկելիս նույնիսկ պատկերացում չունեինք, որ այն այսքան մեծ հաջողություն կունենա։ Այժմ մեր գործընկեր BANA-ի հետ դուրս ենք եկել նոր մակարդակ։ Ուրախ եմ տեսնել, թե ինչպես են մեր մասնակից ստարտափները ներդրումներ ստանում ու դուրս գալիս շուկա։ Դա հիանալի արդյունք է թե՛ ստարտափների համար, թե՛ մեր, որովհետեւ տվյալ դեպքում նրանց հաջողությունը մեր հաջողությունն է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Սկսած 3-րդ շրջափուլից Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի գործարկումը վստահվել է Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցին (BANA)։ Ես եւ իմ թիմը ջանք չենք խնայել մեր 5 արդեն ձեւավորված թիմերին զարգացնելու եւ ներկայանալի դարձնելու ներդրողների համար։ Ռեզիդենտները անհատական աշխատանքներ են ունեցել մեր թիմի հետ՝ իրենց ներդրման փաթեթները կազմելու համար, նաեւ մասնակցել են էկոհամակարգի առաջատար մասնագետների տարաբնույթ դասընթացների, վարպետության դասերի եւ սեմինարների»,- ասել է Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի (BANA) տնօրեն Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
Այս շրջափուլի ընթացքում BANA-ի բիզնես հրեշտակները ներդրում են կատարել 4u.am ստարտափում։ Այժմ ընթանում են բանակցություններ նոր ներդրողների հետ՝ եւս 2 ռեզիդենտ թիմում ներդրումներ իրականացնելու նպատակով։

14:28 | 06.06.19 | Новости | 8384
5 июня пять стартап-команд 3 цикла Beeline Startup Incubator представили потенциальным инвесторам, представителям экосистемы и другим гостям свои действующие бизнес-проекты.
Спикером дня стал управляющий директор компании ServiceTitan в Армении, который также проводит индивидуальные наставничества, делится полезными советами с резидент-стартапам на протяжении всех циклов.
«В прошлом году, запуская наш инкубатор, мы не имели даже представления, что он будет пользоваться таким большим успехом. Сейчас мы совместно с нашим партнером BANA вышли на новый уровень. Рад видеть, как наши участники получают инвестиции и выходят на рынок. Это прекрасный результат как для стартапов, так и для нас, потому что в данном случае, их успех – это наш успех»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В течение этого этапа бизнес-ангелы BANA инвестировали в стартап 4u.am. Сейчас ведутся переговоры с новыми инвесторами для привлечения инвестиций в еще 2 резидент-команды.
Beeline Startup Incubator помогает армянским стартапам делать первые шаги для выхода на рынок. Цель инкубатора – всеми своими ресурсами поддерживать интенсивный рост армянских стартапов, обеспечивая их выход на международный рынок. Резидентам предоставляется бесплатная рабочая территория, они проходят тренинги и мастер-классы по менеджменту, финансированию, PR, цифровому маркетингу, HR и другим темам.