14:28 | 06.06.19 | Նորություններ | 11002
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի 3-րդ շրջափուլի 5 ստարտափ թիմերը հունիսի 5-ին ներկայացրել են իրենց գործող բիզնես նախագծերը՝ պոտենցիալ ներդրողներին, էկոհամակարգի ներկայացուցիչներին եւ այլ հյուրերին։
Օրվա խոսնակ-հյուրն էր Հայաստանում ServiceTitan ընկերության գործառնական տնօրեն Աշոտ Տոնոյանը, ով նաեւ 3 շրջափուլ անընդմեջ անհատական մենթորություն է անում եւ օգտակար խորհուրդներ տալիս ռեզիդենտ ստարտափներին։
«Անցած տարի մեր ինկուբատորը գործարկելիս նույնիսկ պատկերացում չունեինք, որ այն այսքան մեծ հաջողություն կունենա։ Այժմ մեր գործընկեր BANA-ի հետ դուրս ենք եկել նոր մակարդակ։ Ուրախ եմ տեսնել, թե ինչպես են մեր մասնակից ստարտափները ներդրումներ ստանում ու դուրս գալիս շուկա։ Դա հիանալի արդյունք է թե՛ ստարտափների համար, թե՛ մեր, որովհետեւ տվյալ դեպքում նրանց հաջողությունը մեր հաջողությունն է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Սկսած 3-րդ շրջափուլից Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի գործարկումը վստահվել է Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցին (BANA)։ Ես եւ իմ թիմը ջանք չենք խնայել մեր 5 արդեն ձեւավորված թիմերին զարգացնելու եւ ներկայանալի դարձնելու ներդրողների համար։ Ռեզիդենտները անհատական աշխատանքներ են ունեցել մեր թիմի հետ՝ իրենց ներդրման փաթեթները կազմելու համար, նաեւ մասնակցել են էկոհամակարգի առաջատար մասնագետների տարաբնույթ դասընթացների, վարպետության դասերի եւ սեմինարների»,- ասել է Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի (BANA) տնօրեն Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
Այս շրջափուլի ընթացքում BANA-ի բիզնես հրեշտակները ներդրում են կատարել 4u.am ստարտափում։ Այժմ ընթանում են բանակցություններ նոր ներդրողների հետ՝ եւս 2 ռեզիդենտ թիմում ներդրումներ իրականացնելու նպատակով։

14:28 | 06.06.19 | News | 8385
Five startups of the third cycle of Beeline Startup Incubator introduced potential investors, ecosystem representatives and other guests to their ongoing business projects on June 5.
The keynote speaker was Director of Operations at ServiceTitan in Armenia Ashot Tonoyan, who provides individual mentorship and useful advice to resident startups for the third cycle now.
“We didn’t even imagine last year, when we were launching the incubator, that it would have succeeded to this extent. We have reached a new level with our partner BANA. I am happy to see our startups getting investments and entering the market. This is a great result both for the startups and us, since their success is our success in this case,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin noted.
Over this cycle BANA business angels made investment in 4u.am startup. Currently negotiations are held with new investors for another 2 startups.
Beeline Startup Incubator supports Armenian startups to find their right place in local and international markets. They are provided with free work space, individual meetings with potential investors, courses and master classes on entrepreneurship, management, financing, PR, digital marketing, HR and other topics.