14:59 | 07.05.19 | Նորություններ | 10816
Ընկերությունում կազմակերպվել է հանդիսավոր արարողություն, որի ընթացքում մրցանակներ են հանձնվել տեխնիկական ստորաբաժանման աշխատակիցներին, ովքեր զգալի ներդրում են ունեցել ընկերության ցանցային ենթակառուցվածքի զարգացման մեջ։
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը շնորհավորել է ցանցերի շինարարության եւ նախագծերի իրականացման բաժնի ավագ փորձագետ Վահրամ Մնացականյանին «Տարվա կապավոր» մրցանակին արժանանալու կապակցությամբ՝ նրա կատարած աշխատանքի եւ ցանցի զարգացման մեջ ունեցած ներդրումի համար։ Եվս մեկ կոլեկտիվ մրցանակ են ստացել Beeline-ի տեխնիկական ստորաբաժանման 20 աշխատակիցներ՝ նշանակալից նախագծերի իրականացման համար։
Նշենք, որ Ազատության 24/1 հասցեում գտնվող Beeline-ի վարչական գրասենյակի առաջին հարկում տեղադրված է տոնի թեմային համապատասխան ձեւավորված լուսանկարչական տաղավար, որտեղ այսօր լուսանկարվել կարող են բոլոր ցանկացողները։
«Այսօրվա հիանալի տոնն ի սկզբանե պատմության մեջ մտել է որպես Ռադիոյի օր։ Մինչ այսօր էլ կապի տեխնոլոգիաների մեծ մասն աշխատում են ռադիոալիքների հիման վրա, այնպես որ այս տոնը հարազատ է դարձել հաղորդակցության բոլոր ճյուղերի համար։ Մենք որպես Հայաստանում կապի ոլորտի կայացման ակունքների մոտ կանգնած ընկերություն մեր առաքելությունն ենք համարում երկիրն ապահովել կապի առավել առաջադեմ տեխնոլոգիաներով, եւ այսօր պարգեւատրում ենք այն աշխատակիցներին, ովքեր առավել մեծ ներդրում են ունեցել մեր ցանցի զարգացման գործում։ Բացի այդ, ցանկանում եմ շնորհավորել բոլոր կապավորներին, ռադիոյի եւ հեռուստատեսության աշխատակիցներին՝ մեր ընդհանուր տոնի կապակցությամբ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Շնորհավորում եմ բոլոր գործընկերներին պարգեւատրման կապակցությամբ եւ ցանկանում եմ մաղթել հետագա ձեռքբերումներ եւ մասնագիտական հաղթանակներ, որոնք մեզ կօգնեն բարձր պահել հաղորդակցությունների մակարդակն երկրում, իսկ մեր հաճախորդների համար կապահովեն մշտապես բարելավվող ծառայությունների որակ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լեւինը։
Մայիսի 7-ը համարվում է ռադիոյի ծննդյան օրը։ Հենց այդ օրն է 1895թ․ Ալեքսանդր Պոպովը ցուցադրել իր ստեղծած աշխարհի առաջին ռադիոընդունիչը եւ իրականացրել է ռադիոկապի առաջին փորձը։ Այսօր կապի տարբեր ուղղությունների աշխատակիցներ նշում են այս տոնը։

14:59 | 07.05.19 | Новости | 10837
В Beeline сегодня отмечают День связи. В компании было организовано торжественное награждение сотрудников технического подразделения, которые внесли значительный вклад в развитие инфраструктуры связи компании.
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин поздравил с получением награды «Связист года» Ваграма Мнацаканяна – старшего эксперта строительства сетей и реализации проектов – за личные заслуги и большой вклад в развитие сети. Еще одну коллективную награду за реализацию значимых проектов получили около 20 сотрудников технического подразделения Beeline.
Отметим, что на первом этаже административного здания Beeline на улице Азатутян 24/1 установлена фото-кабина, оформленная в стилистике праздника. Сфотографироваться в ней могут все желающие.
«Сегодняшний замечательный праздник изначально вошел в историю как День радио. И по сей день большинство технологий связи используют радиоволны, так что этот праздник стал родным для всех отраслей коммуникации. Как компания, стоящая у истоков становления связи в Армении, мы считаем своей миссией обеспечивать страну самыми передовыми технологиями связи и сегодня награждаем сотрудников, внесших наиболее значимый вклад в развитие нашей сети. Также я хочу поздравить всех связистов, работников радио и телевидения с нашим общим профессиональным праздником», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Я поздравляю всех коллег с наградами и хочу пожелать дальнейших успехов и профессиональных достижений, которые помогут нам высоко держать планку коммуникаций в стране, а нашим абонентам подарят постоянно улучшающееся качество услуг», - отметил директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.
7 мая вошёл в историю как День рождения радио. В этот день в 1895 году физик Александр Попов продемонстрировал созданный им первый в мире радиоприемник и осуществил первый сеанс радиосвязи. Сегодня это праздник отмечают работники всех отраслей связи.