14:59 | 07.05.19 | Նորություններ | 10816
Ընկերությունում կազմակերպվել է հանդիսավոր արարողություն, որի ընթացքում մրցանակներ են հանձնվել տեխնիկական ստորաբաժանման աշխատակիցներին, ովքեր զգալի ներդրում են ունեցել ընկերության ցանցային ենթակառուցվածքի զարգացման մեջ։
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը շնորհավորել է ցանցերի շինարարության եւ նախագծերի իրականացման բաժնի ավագ փորձագետ Վահրամ Մնացականյանին «Տարվա կապավոր» մրցանակին արժանանալու կապակցությամբ՝ նրա կատարած աշխատանքի եւ ցանցի զարգացման մեջ ունեցած ներդրումի համար։ Եվս մեկ կոլեկտիվ մրցանակ են ստացել Beeline-ի տեխնիկական ստորաբաժանման 20 աշխատակիցներ՝ նշանակալից նախագծերի իրականացման համար։
Նշենք, որ Ազատության 24/1 հասցեում գտնվող Beeline-ի վարչական գրասենյակի առաջին հարկում տեղադրված է տոնի թեմային համապատասխան ձեւավորված լուսանկարչական տաղավար, որտեղ այսօր լուսանկարվել կարող են բոլոր ցանկացողները։
«Այսօրվա հիանալի տոնն ի սկզբանե պատմության մեջ մտել է որպես Ռադիոյի օր։ Մինչ այսօր էլ կապի տեխնոլոգիաների մեծ մասն աշխատում են ռադիոալիքների հիման վրա, այնպես որ այս տոնը հարազատ է դարձել հաղորդակցության բոլոր ճյուղերի համար։ Մենք որպես Հայաստանում կապի ոլորտի կայացման ակունքների մոտ կանգնած ընկերություն մեր առաքելությունն ենք համարում երկիրն ապահովել կապի առավել առաջադեմ տեխնոլոգիաներով, եւ այսօր պարգեւատրում ենք այն աշխատակիցներին, ովքեր առավել մեծ ներդրում են ունեցել մեր ցանցի զարգացման գործում։ Բացի այդ, ցանկանում եմ շնորհավորել բոլոր կապավորներին, ռադիոյի եւ հեռուստատեսության աշխատակիցներին՝ մեր ընդհանուր տոնի կապակցությամբ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Շնորհավորում եմ բոլոր գործընկերներին պարգեւատրման կապակցությամբ եւ ցանկանում եմ մաղթել հետագա ձեռքբերումներ եւ մասնագիտական հաղթանակներ, որոնք մեզ կօգնեն բարձր պահել հաղորդակցությունների մակարդակն երկրում, իսկ մեր հաճախորդների համար կապահովեն մշտապես բարելավվող ծառայությունների որակ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լեւինը։
Մայիսի 7-ը համարվում է ռադիոյի ծննդյան օրը։ Հենց այդ օրն է 1895թ․ Ալեքսանդր Պոպովը ցուցադրել իր ստեղծած աշխարհի առաջին ռադիոընդունիչը եւ իրականացրել է ռադիոկապի առաջին փորձը։ Այսօր կապի տարբեր ուղղությունների աշխատակիցներ նշում են այս տոնը։

The company organized a function and handed out prizes to staffers from technical departments, who made a notable contribution to the development of Beeline’s network infrastructure.
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin congratulated head of network construction and project implementation department Vahram Mnatsakanyan with the “Telecommunications worker of the year” award, which he received for the substantial contribution to development of Beeline network. A collective award went to 20 members of Beeline’s technical departments for implementing key projects.
On the occasion of Radio Day, the company also opened a small photo studio on the first floor of the office located on 24/1 Azatutyan St., where all visitors are welcome to take pictures.
“This wonderful holiday is also celebrated by the telecommunications sector, as most communications technologies work on radio waves. As one of the companies that built the telecom sector in Armenia, Beeline considers it a mission to provide the country the most advanced communications technologies. Today we award Beeline employees who have contributed the most to the development of our network. Additionally, I would like to congratulate all communications, radio and television workers with our common holiday!” said Andrey Pyatakhin.
“I congratulate all our colleagues with the awards and I wish them more achievements and professional success, which will also help us maintain the high level of telecommunications in Armenia and secure constantly improving services for our customers,” said Beeline Armenia CTO Maksim Levin.