12:10 | 13.02.19 | Նորություններ | 25847
Հայ հիմնադիրներ ունեցող, տնային ծառայությունների ոլորտում բիզնես կառավարման լուծումներ առաջարկող ամերիկյան ServiceTitan ընկերությունը հայտարարել է Հայաստանում գրասենյակ բացելու մասին:
Ընկերությունն արդեն գրասենյակներ ունի Լոս Անջելեսում եւ Ատլանտայում, որտեղ ավելի քան 600 հոգի է աշխատում:
«Մեր արմատները Հայաստանում են եւ մեզ համար իսկապես կարեւոր է ոչ միայն ներկայություն ունենալ այստեղ, այլ նաեւ ներդրում կատարել համայնքում: Մեր նպատակն է աջակցել աշխատուժի կրթությանը եւ տրամադրել հնարավորություններ, որպեսզի լավագույնները հարկադրված չլինեն լքել երկիրը»,- ասել է ServiceTitan-ի համահիմնադիր Վահե Կուզոյանը:
2012թ. Արա Մահդեսյանի եւ Վահե Կուզոյանի կողմից հիմնադրված ServiceTitan-ը հարթակ է տրամադրում տնային ծառայություններ մատուցող բիզնեսներին, որպեսզի նրանք առանց ավելորդ ջանքերի կառավարեն եւ ավելի ռացիոնալ դարձնեն իրենց գործողությունները, բարելավեն հաճախորդների սպասարկումը եւ զարգացնեն բիզնեսը:
Ընկերությունն այսօր ունի 2500 հաճախորդ ընկերություն ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում: Դրանք ներկայացնում են 50 հազ. տեխնիկական մասնագետի, որոնք տարեկան ավելի քան 10 մլրդ գործարքներ են իրականացնում տնային ծառայությունների ոլորտում:
«Երեւանում սկզբում կգործի մեր ինժեներական գրասենյակը, որտեղ կաշխատեն ավագ ինժեներներ՝ հիմնականում մեր պրոդուկտի զարգացմամբ զբաղվող թիմն ընդլայնելու նպատակով: Եթե դա հաջողությամբ ստացվի, ապա աշխատակիցների թիվը կաճի: Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե որքան արդյունավետ եւ արագ մենք կկարողանանք զարգանալ»,- նշել է Վահե Կուզոյանը:
«Ցանկանում ենք, որ բոլորը՝ սկսած ուսանողներից մինչեւ ավագ ինժեներներ, իմանան, որ եթե աշխատեն մեզ համար, ապա կարող են համաշխարհային մակարդակի հասնել: Սա չի լինելու աշխատավայր, որտեղ մի քանի տարուց կարելի է ձանձրանալ եւ նոր հնարավորություններ որոնել»,- նշել է ServiceTitan-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր գործադիր տնօրեն Արա Մահդեսյանը:
2018թ. մարտին ServiceTitan-ը ներդրումային C շրջանում $62 մլն ներգրավեց: Ներդրումային շրջանը գլխավորեց Battery Ventures-ը: Նույն տարվա նոյեմբերին ընկերությունը ներդրումային D ռաունդում $165 մլն ներգրավեց եւ այսուհետ գնահատվում է $1,65 մլրդ: Ներդրումային ռաունդը գլխավորում էր Index Ventures-ը:

12:10 | 13.02.19 | News | 23621
Founded by Armenians, ServiceTitan, the world’s leading all-in-one, cloud-based software for residential home service businesses, has announced opening of an office in Armenia.
ServiceTitan now has more than 600 employees in two of the largest American metropolitan areas, Los Angeles and Atlanta.
“Our roots are in Armenia and it’s really important for us to not only have a presence here, but to invest in the community. Our intention is to contribute to the education of the labor force and provide opportunities so the best talent doesn’t have to leave the country,” ServiceTitan co-founder Vahe Kuzoyan said.
Founded in 2012 by Ara Mahdessian and Vahe Kuzoyan, ServiceTitan is a platform helping home services businesses manage and optimize their work, improve customer service, and develop business.
The company has 2500 customers in U.S. and Canada representing 50,000 technicians who carry out over 10 billion contracts annually in home service industry.
“Initially it’s going to be an engineering office with a handful of senior employees, primarily for extending our team, which is working on product development. If that’s successful, I can see our employee numbers growing exponentially. It depends on how effectively and fast we can scale,” Vahe Kuzoyan noted.
“We want everyone from university students to senior engineers to know that if they come and work for us they can become world class. It’s not going to be a place where you’ll be bored in a few years and then want to leave for a better opportunity,” said Ara Mahdessian, co-founder and CEO of ServiceTitan.
In March of 2018, ServiceTitan announced it had secured USD 62 million in Series C funding, led by Battery Ventures. In November the company secured USD 165 million in Series D funding at a USD 1.65 billion post-money valuation. The round was led by Index Ventures.