12:07 | 29.01.19 | Նորություններ | 16733
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբից հայտնում են, որ «այն կդառնա ապագայի աշխատավայր ավելի քան 6 000 առաջատար մասնագետների համար, որոնք կնպաստեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաները տնտեսության առաջատար ճյուղերում ամբողջապես ինտեգրելու ու նորարարական լուծումներ առաջարկելու գործընթացին, այդ թվում նաեւ ինժեներական, ֆինանսական, բանկային, առողջապահական, ապահովագրական, ռազմական, գյուղատնտեսական, հանքաարդյունաբերական, մեդիա եւ հեռահաղորդակցության ոլորտներում»։
«Ինովացիայի եւ տեխնոլոգիաների պարկը կտարբերվի իր տեսակով ու մասշտաբով։ Ներկայումս աշխարհում բազմաթիվ են փոքր ու միջին պարկեր բացառապես ՏՏ կամ ինժեներական ուղղությամբ։ Երեւանում կառուցվող պարկը ԱՊՀ եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների շրջանում կառուցվող առաջին բազմաճյուղ պարկը կլինի ՏՏ-ին զուգահեռ ներկայացված ոլորտների եւ ընկերությունների աշխարհագրության տեսանկյունից։
Նորարարության եւ տեխնոլոգիաների պարկի փիլիսոփայությունը ինովացիաներ ծնող «էկոհամակարգի» ստեղծումն է, որը հնարավոր կլինի կրթական, հետազոտական եւ զարգացման մասշտաբային ծրագրերի իրականացմամբ եւ ոլորտը ներկայացնող կառույցների ներգրավմամբ։ Պարկում ներկայացված կլինեն «սթարթ-ափներ» ու վենչուրային ֆոնդեր, կներդրվեն «ինկուբացիոն» ու «աքսելերացիոն» ծրագրեր։
Պարկը հավակնում է դառնալ այն հավաքատեղին, որտեղ ՏՏ-ն հանդիպելով տնտեսության առանցքային ուղղությունների հետ, կսահմանի հաջորդ սերնդի սպառման ապրանքների եւ ծառայությունների ինովացիան՝ դառնալով Հայաստանի ու հայկական նորարարական մտքի այցեքարտը աշխարհում։ ս
Ծրագրի նախաձեռնությունը «Գալաքսի» ընկերությունների խմբինն է՝ հայկական ՏՏ համայնքի հետ համատեղ։ Գործընթացի պլանավորման աշխատանքները տեւել են ավելի քան 2 տարի, եւ մասշտաբային այս ծրագրի մանրամասները կհրապարակվեն շուտով», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

12:07 | 29.01.19 | Новости | 14535
«Он станет местом работы будущего более чем 6 000 передовых профессионалов, которые поспособствуют внедрению технологических и инновационных решений в передовых отраслях экономики, таких как - инженерия, финансы и банки, здравоохранение и страхование, сельское хозяйство и горнодобыча, медиа и телекоммуникации», - говорится в пресс-релизе группы компаний «Галакси».
«Парк инноваций и технологий будет отличаться своми особенностями и масштабом. В мире много различных маленький и средних парков ИТ и инженерного направления. Парк, который строится в Ереване, станет первым парком с различными направлениями среди парков стран СНГ и Восточной Европы с точки зрения представленных в нем совместно с ИТ сфер и географии компаний.
В основе миссии Парка инноваций и технологий лежит создание «экосистемы» зарождающей инновации, путем вовлечения и кооперации отраслевых компаний и образовательных, исследовательских институтов, а также структур, разрабатывающих масштабные программы развития. В Парке также будут представлены стартапы и венчурные фонды, будут осуществляться инкубационные и аскелерационные программы.
Парк претендует стать местом, где внедрение ИТ технологий в ключевые отрасли определит инновационные продукты и сервисы будущего поколения, став визитной карточкой Армении и армянской инновационной мысли в мире.
Инициатива проекта принадлежит группе компаний «Галакси», совместно с представителями ИТ сферы. Планирование проекта велось более двух лет, а детали данного масштабного проекта будут разглашены скоро», - говорится в сообщении.