13:39 | 01.11.18 | Նորություններ | 12135
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պայմանավորվել են առավել արդյունավետ համագործակցել զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներում:
Նման պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար Արմեն Արզումանյանի եւ Զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի պետ Արտակ Կիրակոսյանի՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գրասենյակ կատարած այցի ժամանակ:
Այցի շրջանակում քննարկվել են զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներին վերաբերող իրավական ակտերը եւ այն հիմքային աշխատանքների իրականացման գործընթացը, որը կնպաստի հետագա համատեղ աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը:
Արմեն Արզումանյանի խոսքով, զորահավաքային նախապատրաստության փուլում, ռազմական դրության եւ արտակարգ իրավիճակների ժամանակ, պետության միասնական կառավարման համակարգի հիմքում ընկած է կապի արդյունավետ եւ անխափան կազմակերպումը: Նա նշել է, որ այդ նպատակով մի շարք աշխատանքներ են իրականացվել։ Մասնավորապես, որոշ չափով կարգավորվել է օրենսդրական դաշտը, սակայն դեռ կան բացեր, որոնք լրացվելու են համատեղ աշխատանքների արդյունքում:

13:39 | 01.11.18 | Новости | 12150
Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении и компания ВиваСелл-МТС договорились о наиболее эффективном сотрудничестве в сферах подготовки к мобилизации и гражданской обороны.
Такое соглашение было достигнуто между и.о. замминистра транспорта, связи и информационных технологий Арменом Арзуманяном и начальником Отдела подготовки к мобилизации и гражданской обороны Артаком Киракосяном во время визита в офис ВиваСелл-МТС
В рамках встречи обсуждались правовые акты, связанные с мобилизацией и гражданской обороной, а также основные работы, которые приведут к росту эффективности совместного сотрудничества.
По словам Армена Арзуманяна, на этапе подготовки к мобилизации, во время военного положения и чрезвычайных ситуаций, в основе единой системы государственного управления лежит эффективная и бесперебойная организованность.
Он отметил, что с этой целью проведены работы. В частности, в некоторой степени отрегулирована правовая система; однако еще есть пробелы, которые будут заполнены в результате совместной работы.