13:39 | 01.11.18 | Նորություններ | 12135
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պայմանավորվել են առավել արդյունավետ համագործակցել զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներում:
Նման պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար Արմեն Արզումանյանի եւ Զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի պետ Արտակ Կիրակոսյանի՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գրասենյակ կատարած այցի ժամանակ:
Այցի շրջանակում քննարկվել են զորահավաքային նախապատրաստության եւ քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներին վերաբերող իրավական ակտերը եւ այն հիմքային աշխատանքների իրականացման գործընթացը, որը կնպաստի հետագա համատեղ աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը:
Արմեն Արզումանյանի խոսքով, զորահավաքային նախապատրաստության փուլում, ռազմական դրության եւ արտակարգ իրավիճակների ժամանակ, պետության միասնական կառավարման համակարգի հիմքում ընկած է կապի արդյունավետ եւ անխափան կազմակերպումը: Նա նշել է, որ այդ նպատակով մի շարք աշխատանքներ են իրականացվել։ Մասնավորապես, որոշ չափով կարգավորվել է օրենսդրական դաշտը, սակայն դեռ կան բացեր, որոնք լրացվելու են համատեղ աշխատանքների արդյունքում:

Ministry of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia and VivaCell-MTS agreed to cooperate maximally efficiently in sectors of mobilization preparedness and civil defense.
The agreement was reached at the visit of Armen Arzumanyan, acting Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia, and Artak Kirakosyan, Head of Mobilization Preparedness and Civil Defense Division, to VivaCell-MTS office.
The sides covered legal acts in sectors of mobilization preparedness and civil defense, as well as implementation of fundamental efforts, which will contribute to increasing efficiency of further cooperation.
According to Armen Arzumanyan, the efficient and uninterrupted connection is essential for unified system of state governance when it comes to mobilization preparedness, military and emergency situations. He noted that a number of works have already been implemented in this direction. Particularly, legislative field has been regulated to a certain extent, though there are still gaps to be filled with joint efforts.