17:13 | 02.08.18 | Նորություններ | 20809
Առաջնորդության Դպրոցի համայնքի կողմից կազմակերպված կրթական նախագծի շրջանակում շուրջ 100 դպրոցական Գյումրիից այցելել է Հայաստանում Beeline-ի վարչական գրասենյակ եւ ծանոթացել ընկերության աշխատանքին։
Beeline-ի գրասենյակում նրանց համար անցկացվել է շրջայց, որի ընթացքում երիտասարդները պատկերացում են կազմել հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ ոլորտներում աշխատող խոշորագույն ընկերություններից մեկի փորձին եւ ոլորտի աշխատաշուկայի առանձնահատկություններին։
Դպրոցականների հետ զրուցել է նաեւ ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը, ով ներկայացրել է իր պատկերացումներն ապագայում պահանջված մասնագիտությունների եւ լավ աշխատանք ունենալու համար անհրաժեշտ գիտելիքների մասին։
«Շատ մասնագիտություններ, որ այսօր պահանջված են, շուտով անհետանալու են, ուստի ձեր նման երիտասարդներին խորհուրդ կտայի լավ մտածել մասնագիտություն ընտրելիս։ Ամեն դեպքում, հաջողության հասնելու համար, վստահաբար կարող եմ ասել, միշտ անհրաժեշտ կլինի լեզուներ իմանալ եւ մշտապես կատարելագործել սեփական գիտելիքներն ու հմտությունները»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը։
Նախագծի շրջանակում Գյումրիից ժամանած երիտասարդների համար կազմակերպվել են տարբեր կրթական, աշխատանքային եւ ընդհանուր ճանաչողական այցեր ու միջոցառումներ։

17:13 | 02.08.18 | News | 19315
Nearly 100 school students from Gyumri visited Beeline Armenia’s administrative office in the framework of the educational program organized by Leadership School community.
They were given a tour around the office, during which the students learned about the experience that Beeline has in telecommunications and IT as one of the biggest companies in the world and about the peculiarities of the labor market in the mentioned sector.
CEO Andrey Pyatakhin met with the students and shared with them his opinion about the professions which will be in demand in the future and the knowledge needed to get a good job.
“Many occupations demanded today will disappear soon, so I recommend young people like you to choose your profession carefully. In any case, I can assure you that success requires fluency in languages and constant improvement of your knowledge and skills,” said Pyatakhin.