11:23 | 19.06.18 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 101477
HelloSIM-ը, որին անդրադառնալու առիթ արդեն ունեցել ենք, ճամփորդական SIM քարտ է, որը գործում է աշխարհի 207 երկրում եւ հնարավորություն է տալիս ճամփորդողներին լինել կապի մեջ։
HelloSIM-ի համահիմնադիրներն են Արմեն Տեր-Հակոբյանը եւ Արմենակ Խաչատրյանը։ Թիմը կազմված է շուրջ 30 հոգուց:
«Մենք հնարավորություն ենք տալիս ունենալ անխափան ինտերնետ, զանգ եւ SMS ծառայություններ հենց օդանավից, եւ լինել հարմարավետ աշխարհի ցանկացած անկյունում»,- նշել են ստարտափում:
HelloSIM-ի թիրախային լսարանը արտերկիր մեկնող մարդիկ են:
Armenia Startup Academy-ի աքսելերացիոն ծրագրին մասնակցությունը ստարտափին տվել է հնարավորություն շփվել շատ հետաքրքիր մարդկանց հետ, գիտելիքներ, նոր գաղափարներ։
Առաջիկա մեկ տարում HelloSIM-ի թիմը նախատեսում է ներգրավել ներդրողներ, ինչպես նաեւ ICO-ի կազմակերպում։

11:23 | 19.06.18 | Armenia Startup Academy | exclusive 101807
HelloSIM is a prepaid travel SIM card accepted in 207 countries. The startup, which we covered before, enables users to stay connected while traveling.
HelloSIM was co-founded by Armen Ter-Hakobyan and Armenak Khachatryan. The startup’s team consists of 30 people.
“We make it possible to use quality internet connection, make calls and exchange SMS texts as soon as you reach the airport. With our card you can feel comfortable in any corner of the world,” said the HelloSIM team.
Their target audience is travelers.
HelloSIM team has noted that participation in Armenia Startup Academy gave the startup the opportunity to communicate with interesting people and gain knowledge and new ideas.