14:33 | 12.03.18 | Նորություններ | 13213
Մարտի 15-ին Երեւանում կմեկնարկի «Irava-Tech 2018» երկօրյա իրավատեխնոլոգիական համաժողովը, որի նպատակն է Հայաստանում տեխնո ստարտափների համար օրենսդրական էկոհամակարգ ստեղծել:
Երկրորդ տարի անընդմեջ կազմակերպվող կոնֆերանսը կանցկացվի «Լույս» հիմնադրամի գրասենյակում:
Մասնակցության համար հարկավոր է գրանցվել այստեղ` մինչեւ մարտի 14-ը:
Բանախոսների թվում են ԱՄՆ դեմոկրատական կուսակցության ազգային հանձնաժողովի գլխավոր տեխնոլոգիական տնօրեն (CTO) Րաֆֆի Գրիգորյանը, ամերիկյան Salesforce ընկերության Ավստրալիայում եւ Նոր Զելանդիայում հանրային քաղաքականության գծով տնօրեն Սասուն Գրիգորյանը, SalesNative եւ Contexti Ընկերությունների ռազավարական խորհրդատու եւ հիմնադիր Սիդնի Մինասյանը:
Խոսնակների ամբողջական կազմը եւ մյուս մանրամասները հասանելի են այստեղ:
«Հայաստանն ունի զարգացող ձեռներեցական էկոհամակարգ՝ շնորհիվ երիտասարդ հայ նորարարների, ինչպես նաեւ բարենպաստ կլիմայի առկայություն՝ դրանց աճի եւ բարգավաճման համար: Ստարտափների շրջանում իրավական փոխըմբռնման հզորացումը կնպաստի նրանց տնտեսական հզոր աճին եւ ի վերջո աշխատատեղերի ստեղծմանը եւ տնտեսական զարգացմանը»,- նշել են Irava-Tech-ի կազմակերպիչները:
Կոնֆերանսին կարող են մասնակցել ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչները, ստարտափներն ու աքսելերատորները, մտավոր սեփականության իրավունքի ոլորտում մասնագիտացած իրավաբանները եւ նշված ոլորտներով հետաքրքրվողները:
Ներկաները խորհուրդներ կստանան մտավոր սեփականության իրավունքի պաշտպանության, ներդրումների կառավարման, գյուտերի արտոնագրման եւ հարակից այլ ոլորտների փորձագետներից:

14:33 | 12.03.18 | News | 13203
Two-day law and technology conference Irava-Tech 2018 will kick off On March 15, Yerevan. The conference is aimed at building a legal ecosystem for tech startups in Armenia.
The event is organized for the second consecutive year and will take place in the headquarters of Luys Foundation.
You will need to register for participation here until March 14.
The conference will feature a number of speakers, such as Raffi Krikorian, Chief Technology Officer of the U.S. Democratic National Committee, Sassoon Grigorian, Head of Public Policy for ANZ and SE Asia for Salesforce, and Sidney Minassian, Strategic Advisor and Founder at the SalesNative and Contexti.
The full list of speakers and other details are available here.
“Armenia has a developing entrepreneurial ecosystem, thanks to young Armenian innovators, and a favorable climate that helps them to grow and advance. Strengthening of legal understanding among startups will lead to powerful economic growth for them, as well as to job creation and economic development,” noted the organizers of Irava-Tech.
Representatives of the IT sectors, startups and accelerators, as well as lawyers specializing in intellectual property and anyone interested in the mentioned fields are welcome to take part in the conference.
The participants will be advised on protection of intellectual property, investment management and patenting by experts from the corresponding sectors.