17:32 | 15.12.17 | Նորություններ | 26274
Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդիպել է «Շիրակացու ճեմարան» միջազգային գիտակրթական համալիրի ավագ դպրոցի սաների հետ եւ հանդես եկել դասախոսությամբ՝ «Աշխատաշուկայի պահանջները եւ ժամանակակից տեխնոլոգիաները» թեմայով։
Beeline-ի ղեկավարը ներկայացրել է ժամանակակից աշխատաշուկայի պահանջները եւ այդ պահանջներին համապատասխանելու գործիքները։
«Աշխարհը դեռ երբեք այսքան արագ չի փոփոխվել, ինչպես 21-րդ դարում, ու սա վերաբերում է նաեւ աշխատաշուկային։ Որոշ մասնագիտություններ վերանում են, մյուսներն ի հայտ են գալիս, եւ այդ գործընթացը շարունակվելու է։ Յուրաքանչյուր նոր սերունդ պետք է ավելի ու ավելի ճկուն գտնվի։ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն՝ որպես գործատու, եւ ես՝ որպես այդ ընկերության ղեկավար, շահագրգռված ենք, որպեսզի մեր երկրում միշտ լինեն լավ պատրաստված, ուժեղ կադրեր, որոնք կկարողանան կողմնորոշվել ժամանակակից իրողություններում եւ պատրաստ կլինեն միշտ սովորել ու զարգանալ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ի ղեկավարի հետ այս հանդիպումը դարձել է Ճեմարանի հետ համագործակցության շարունակությունը: Նախորդ ուսումնական տարվա ընթացքում ճեմարանականները մասնակցել են Beeline համալսարանի կազմակերպած բիզնես խաղին:

17:32 | 15.12.17 | News | 26272
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin has met with senior students of Shirakatsy Lyceum and conducted a lecture on “Requirements of the labor market and modern technologies”.
Andrey Pyatakhin has presented the requirements of the modern labor market and the ways to comply with those.
“The world has never changed so rapidly as in the 21st century, and that concerns the labor market as well. Some professions become irrelevant, others appear, and that process will continue. Each new generation should be more adaptable. VEON Armenia as an employer and I as the head of Beeline Armenia are always interested in having competent workers who are able to navigate in modern reality and ready to learn and advance consistently,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The meeting of the head of Beeline and Shirakatsy Lyceum students is a continuation of the cooperation between the two organizations. The Shirakatsy students took part in the business game, organized by Beeline University last academic year.