17:32 | 15.12.17 | Նորություններ | 26274
Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդիպել է «Շիրակացու ճեմարան» միջազգային գիտակրթական համալիրի ավագ դպրոցի սաների հետ եւ հանդես եկել դասախոսությամբ՝ «Աշխատաշուկայի պահանջները եւ ժամանակակից տեխնոլոգիաները» թեմայով։
Beeline-ի ղեկավարը ներկայացրել է ժամանակակից աշխատաշուկայի պահանջները եւ այդ պահանջներին համապատասխանելու գործիքները։
«Աշխարհը դեռ երբեք այսքան արագ չի փոփոխվել, ինչպես 21-րդ դարում, ու սա վերաբերում է նաեւ աշխատաշուկային։ Որոշ մասնագիտություններ վերանում են, մյուսներն ի հայտ են գալիս, եւ այդ գործընթացը շարունակվելու է։ Յուրաքանչյուր նոր սերունդ պետք է ավելի ու ավելի ճկուն գտնվի։ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն՝ որպես գործատու, եւ ես՝ որպես այդ ընկերության ղեկավար, շահագրգռված ենք, որպեսզի մեր երկրում միշտ լինեն լավ պատրաստված, ուժեղ կադրեր, որոնք կկարողանան կողմնորոշվել ժամանակակից իրողություններում եւ պատրաստ կլինեն միշտ սովորել ու զարգանալ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ի ղեկավարի հետ այս հանդիպումը դարձել է Ճեմարանի հետ համագործակցության շարունակությունը: Նախորդ ուսումնական տարվա ընթացքում ճեմարանականները մասնակցել են Beeline համալսարանի կազմակերպած բիզնես խաղին:

17:32 | 15.12.17 | Новости | 26303
Генеральный директор Beeline Андрей Пятахин встретился с учениками старшей школы международного научно-образовательного комплекса «Семинария Ширакаци», где выступил с лекцией «Требования рынка труда и современные технологии».
Руководитель Beeline представил требования современного рынка труда и инструменты, с помощью которых можно соответствовать этим требованиям.
«Мир никогда не менялся так быстро, как в 21-м веке, и это касается, в том числе, рынка труда. Некоторые профессии исчезают, на их месте появляются новые, и этот процесс будет носить продолжительный характер. Каждое новое поколение должно стать более гибким. «ВЕОН Армения» как работодатель и я как руководитель компании заинтересованы, чтобы в нашей стране были хорошо обученные и сильные кадры, которые смогут сориентироваться в современных реалиях и будут всегда готовы учиться и развиваться»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Встреча с руководителем Beeline стала продолжением сотрудничества компании с Семинарией. В прошлом учебном году ученики семинарии приняли участие в бизнес-игре, организованной университетом Beeline.