13:34 | 15.12.17 | Նորություններ | 22727
«Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ Երեւանի պետական համալսարանի Տնտեսագիտության եւ կառավարման ֆակուլտետի մի խումբ ուսանողուհիներ կյանքի են կոչել իրենց նախագիծը՝ ուղղված թատրոն-երիտասարդություն կապի սերտացմանը։
Երիտասարդների ջանքերով Երեւանի կամերային թատրոնի հետ համատեղ ներկայացվել է «Մարքեթինգի կիրառման առանձնահատկությունները թատրոնում» նախագիծը:
«Ուսանողներն այսօր անդրադարձ են կատարել մի շատ նուրբ հարցի՝ մշակույթի՝ որպես մեր կյանքի անբաժանելի մասի, եւ թատրոնի դերին երիտասարդների կյանքում։ Կարծում եմ նմանօրինակ հարցերի շուրջ իրական պատկերի նկարագրությունն ու առկա հիմնախնդիրների վերլուծությունը երիտասարդների կողմից առավել քան կարեւոր են։ Բացի այդ նախագծի նկատմամբ լուրջ վերաբերմունքի մասին է վկայում այն, որ ուսանողուհիներն իրենց առջեւ դրված խնդրին ոչ ավանդական ու հետաքրքիր լուծում են տվել՝ իրականացնելով հաջողված գովազդային արշավ իրենց համալսարանի շրջանակներում։ Մեր ընկերության կողմից ուսանողներին ուղղված բազմաթիվ ծրագրեր են իրագործվում եւ շատերն ընկերությունում աշխատելու հրավեր են ստանում։ Ուրախ եմ, որ այս անգամ եւս կարողացանք լինել ուսանողների կողքին, աջակցել նրանց նախագծի իրականացմանը։ Համոզված եմ՝ նման երիտասարդներին մեծ հաջողություններ ու ձեռքբերումներ են սպասում ապագայում»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

13:34 | 15.12.17 | Новости | 22717
При поддержке «Роскелеком» студентки факультета экономики и управления Ереванского государственного университета претворили в жизнь свой проект, направленный на углубление связи театр-молодежь.
Совместно с Ереванским камерным театром студентки представили  проект «Особенности применения маркетинга в театре».
«Сегодня студенты затронули очень тонкий вопрос – искусство как неотъемлемая часть нашей жизни и роль театра в жизни молодежи. На мой взгляд, крайне важно, чтобы молодежь обрисовала реальную картину таких вопросов и проанализировала имеющиеся проблемы. Кроме того, серьезное отношение к проекту свидетельствует о том, что студентки проявили нестандартный подход к поставленной перед ними задаче и предложили интересное решение, организовав успешную рекламную кампанию в рамках своего университета. Мы реализуем множество программ для студентов, и многие из них становятся нашими сотрудниками нашей компании. Рад, что и на этот раз нам удалось поддержать студентов и содействовать реализации проекта. Уверен, что в будущем их ожидают большой успех и новые достижения»,- отметил генеральный директор компании «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.