12:35 | 10.11.17 | Նորություններ | 21921
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) շարունակում են գյուղերում արտաքին լուսավորության էներգախնայող համակարգերի ներդրումը։
Վայոց ձորի մարզի Արենի համայնքի Ագարակաձոր գյուղում ծրագրի առաջին փուլով տեղակայվել է 51 LED լուսարձակ՝ լուսավորելով 1785մ երկարությամբ տարածք:
«Համայնքների զարգացումը շարունակում է ռազմավարական նպատակ մնալ մեզ համար: Տարիների մեր գործակցության շրջանակում այդ ուղղությունը եղել ու մնում է թիրախավորված: Այս ծրագրերի հիմքում ոչ թե կարճաժամկետ աջակցությունն է, այլ գյուղն ու հողի մշակին երկրում ամուր պահելը: Իրականացված աշխատանքի ծավալն ու ներդրված գումարի չափը կարեւոր բաղադրիչներ են, սակայն կա ավելի կարեւոր նպատակ. լավ արարքներն ընդօրինակվելու սովորություն կարող են դառնալ: Գուցե դրա համար ժամանակ ու կամք է հարկավոր, բայց վստահ եմ, որ վաղվա սերունդը գնալու է այդ ճանապարհով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:35 | 10.11.17 | Новости | 21973
ВиваСелл-МТС и Фонд охраны дикой и природы и культурных ценностей (FPWC) продолжают внедрение энергосберегающие системы внешнего освещения в селах.
В селе Агаракадзор общины Арени Вайоцдзорского марза на первом этапе установлен 51 LED-прожектор. Освещена территория длиной в  1785 м.
«Развитие общин продолжает оставаться для нас стратегической задачей. В рамках нашего многолетнего партнерства данное направление было и остается приоритетным. В основе этих программ лежит не краткосрочная поддержка, а защита и удержание сельчанина в своей стране и в своем селе. Объем реализованной работы и размер вложенной суммы являются важными компонентами, однако есть цель поважнее: благие дела могут стать хорошим примером. Возможно, для этого необходимы время и воля, однако я уверен, что новое поколение пойдет по этому пути»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.