17:10 | 27.10.17 | Նորություններ | 30245
Մանկական զարգացման հիմնադրամի, Beeline-ի եւ PicsArt-ի համատեղ՝ «Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» ծրագրի մասնակիցներն այսօր այցելել են «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դայնամիքս» ընկերության արտադրամաս, որտեղ ստեղծվել են ArmPhone-ը եւ ArmTab-ը։
Ընկերության մասնագետների օգնությամբ երեխաները հավաքել են դյուրակիր համակարգիչներ, ծանոթացել բջջային խաղերի ստեղծման գործընթացին, VR (վիրտուալ իրականության) ակնոցներով դիտել 360 աստիճան ֆիլմեր, մասնակցել գիտափորձերի, ծանոթացել լուսանկարչության գաղտնիքներին:
«Այս ծրագրին մասնակցող պատանիները սովորում են կիրառել նորագույն տեխնոլոգիաներըն իրենց առօրյա կյանքում։ Շատ ցանկալի է, որ նրանք պատկերացում ունենան նաեւ, թե այդ նորագույն տեխնոլոգիաներն ինչպես են ստեղծվում։ Մենք հավատում ենք, որ Հայաստանը տեխնոլոգիական զարգացման մեծ ներուժ ունի, իսկ այդ ներուժն իրականացնողները մեր երիտասարդներն են։ Այդ իսկ պատճառով մեր ընկերությունն ամեն ջանք գործադրում է իրենց համապատասխան գիտելիքներով զինելու համար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» ծրագրի շրջանակում մասնակիցները լուսանկարում են իրենց համայնքների խնդիրները եւ PicsArt հավելվածի միջոցով պատկերում են այդ խնդիրների լուծումները: Ծրագրի արդյունքում հնարավոր կլինի զարգացնել նոր տեխնոլոգիաներ օգտագործելու երեխաների հմտությունները:

17:10 | 27.10.17 | Новости | 28342
Участники совместного проекта Фонда детского развития, Beeline и PicsArt «Новые технологии в развитии общин» посетили сегодня завод компании «Текнолоджи энд Сайeнс Дайнaмикс», где были созданы ArmPhone и ArmTab.
С помощью специалистов компании дети собрали портативные компьютеры, ознакомились с процессом создания мобильных игр, посмотрели фильмы 360 градусов в очках VR (виртуальная реальность), приняли участие в научных экспериментах и узнали секреты фотографии.
«Участники данной программы учатся применять новейшие технологии в повседневной жизни. Желательно, чтобы они также имели представление о том, как эти новейшие технологии создаются. Мы верим, что у Армении есть большой потенциал для технологического развития, который должна реализовать наша молодежь. Именно поэтому наша компания прилагает любые усилия для того, чтобы вооружать их соответствующими знаниями»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В рамках программы «Новые технологии в развитии общин» участники фотографируют проблемы своих общин и с помощью приложения PicsArt изображают решения этих проблем. Благодаря программе можно будет развить у детей навыки использования новых технологий.