16:27 | 02.10.17 | Նորություններ | 22997
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նախօրեին «Առաջնորդության դպրոցի» հրավերով բաց դաս է անցկացրել:
«Երազել եւ իրականացնել» խորագրով բաց դասի շրջանակում անդրադառնալով առաջնորդ դառնալու համար անհրաժեշտ որակներին եւ ունակություններին՝Ռալֆ Յիրիկյանը նախ եւ առաջ կարեւորել է ինքնաճանաչողությունը:
«Սեփական բնավորության ու խառնվածքի ուժեղ եւ թույլ կողմերի հետ անկեղծ առերեսումն է, որ մարդուն դարձնում է մարդ, ու առավել եւս՝ առաջնորդ: Օբյեկտիվ մտածողության զարգացումը, ըստ իս, սկիզբ է առնում այստեղից», - նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա հորդորել է ներկաներին, որ առաջնորդ դառնալը չդարձնեն ինքնանպատակ.
«Դարձե՛ք մասնագետ, անընդհատ աշխատե՛ք ձեր հմտություններն ընդլայնելու ուղղությամբ, եւ առաջնորդ կդառնաք ինքնաբերաբար: Ձեր ձախողման եւ հաջողության բանալին բացառապես ձեր ձեռքերում է»:
«Վերհիշելով կյանքի իմ անցած ուղին՝ չեմ կարող չնշել հետեւյալը. ոչ այնքան համալսարանում ստացած կրթությունը, որքան հենց կյանքի ու աշխատանքային դժվարությունների հետ բախումն ու ձախողումներն են, որոնք առաջադրում են «ինչու՞ այսպես պատահեց» ու «ինչպե՞ս ելք գտնել» հարցերը, եւ պարտադրում մտածել: Այսպես է զարգանում վերլուծական միտքը, այսպես ենք մենք ճանաչում մեր հնարավորությունների սահմանները, ճանաչում կյանքի օրինաչափությունները, դառնում ինքնավստահ ու համարձակ»,- ընդգծել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա խոսել է նաեւ լավ առաջնորդի՝ թիմային խաղացող լինելու մասին:
«Չի կարող լինել ուժեղ առաջնորդ՝ առանց աջակիցների, առանց թիմի: Թիմային աշխատանքը՝ կորպորատիվ մշակույթի զարգացման կարեւոր պայման է», - նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:27 | 02.10.17 | Новости | 24752
Генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян провел накануне открытый урок по приглашению «Школы лидерства».
В рамках открытого урока под названием «Мечтать и осуществлять», говоря о необходимых качествах и навыках лидера, Ральф Йирикян в первую очередь подчеркнул важность самопознания.
«Честная очная ставка с сильными и слабыми сторонами собственного характера и темперамента делает нас людьми, а тем более лидерами. На мой взгляд, именно с этого начинается развитие объективного мышления», - отметил Ральф Йирикян.
Он призвал присутствующих не превращать лидерство в самоцель.
«Станьте специалистами, постоянно работайте в направлении расширения своих навыков и автоматически станете лидером. Ключ к вашему успеху или провалу исключительно в ваших руках».
«Вспоминая мой пройденный путь, не могу не отметить следующее: не столько университетское образование, сколько жизненные и рабочие трудности и неудачи выдвигают вопросы «Почему так получилось?» и «Как найти выход?» и заставляют нас думать. Именно так развивается аналитическое мышление, так мы познаем границы своих возможностей и закономерности жизни, становимся смелыми и уверенными в себе»,- подчеркнул Ральф Йирикян.
Он также отметил умение хорошего лидера быть командным игроком.
«Лидер не может быть сильным без поддерживающей его команды. Командная работа является важным условием развития корпоративной культуры», - подчеркнул Ральф Йирикян.