11:37 | 14.09.17 | Նորություններ | 21870
Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ համատեղ, կազմակերպում է Seedstars միջազգային մրցույթի տեղական փուլը, որին արդեն դիմում-հայտ է ներկայացրել 50-ից ավելի թիմ։
Մրցույթը Հայաստանում կազմակերպվում է չորրորդ անգամ: Այն հետաքրքիր է ինչպես զարգացման վաղ շրջանի թիմերի, այնպես էլ արդեն որոշակի ներդրումներ ներգրավված ստարտափների համար։
«Հետաքրքիր էր դիմորդների ցանկում տեսնել տուրիզմին եւ այլ ծառայություններին առնչվող լուծումներ AR/VR տեխնոլոգիաների կիրառմամբ, որոնք կարող են մրցունակ լինել միջազգային շուկայում»,- նշել է Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանի տնօրեն Արտաշես Վարդանյանը։
Seedstars մրցույթի տեղական փուլի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես աջակցում է Հայաստանի ՏՀՏ ոլորտի զարգացմանը։
«Իր ձեւաչափով յուրօրինակ այս նախագծին՝ Seedstars-ին աջակցելը, բխում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի որդեգրած մոտեցումից՝ ի նպաստ Հայաստանի երկարաժամկետ զարգացման: Այն է՝ բացահայտել  շնորհալի հայ երիտասարդների հսկայական ներուժը, պայմաններ ստեղծել ՏՀՏ ոլորտում նրանց ստեղծագործ միտքը կիրառելու համար, ինչպես նաեւ աջակցել նրանց՝ մրցակցային միջավայրի դժվարությունները հաղթահարելու ու գաղափարներն իրականություն դարձնելու հարցում», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Seedstars Երեւան» ստարտափների մրցույթով հետաքրքրված ստարտափները կարող են դիմել՝ այցելելով այստեղ եւ մուտքագրելով SSW_Yerevan_2017 կոդը։
Դիմում-հայտը պետք է ուղարկել մինչեւ սեպտեմբերի  19-ը:
Մրցույթի տեղական փուլի կազմակերպմանն աջակցում են միջոցառման գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Շվեյցարիայի դեսպանատունը Հայաստանում։

11:37 | 14.09.17 | Новости | 21883
Инновационный центр Майкрософт Армения совместно с ВиваСелл-МТС организует местный этап международного конкурса Seedstars, на который уже подали заявки более 50 команд.
Конкурс проводится в Армении в четвертый раз. Он интересен как для команд на ранней стадии развития, так  и для стартапов, уже привлекших определенные инвестиции.
«Интересно видеть в списках участников связанные с туризмом и другими услугами решения с применением технологий AR/VR, которые могут быть конкурентоспособными на мировом рынке»,- отметил директор Инновационного центра Майкрософт Армения Арташес Варданян.
Генспонсор местного этапа конкурса Seedstars компания ВиваСелл-МТС традиционно поддерживает развитие сферы ИТ в Армении.
«Поддержка необычного по своему формату проекта Seedstars исходит из унаследованного ВиваСелл-МТС подхода во благо долгосрочного развития Армении, а именно: открыть огромный потенциал одаренной армянской молодежи, создать условия для применения их креативного мышления в сфере ИТ, а также поддерживать их в вопросах преодоления трудностей конкурентоспособной среды и претворения в жизнь своих идей», - заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Заинтересованные конкурсом «Seedstars Ереван» стартапы могут подать заявку здесь, вводя код SSW_Yerevan_2017.