10:41 | 13.09.17 | Նորություններ | 13652
Հայաստանյան 15 նորարար ստարտափ սեպտեմբերի 3-10-ը Բեռլինում մասնակցել է «Հայաստանյան ստարտափների ակադեմիան Բեռլինում» միջոցառմանը:
Ծրագիրը ներառել է քառօրյա ինտենսիվ ուսուցում՝ ներդրողներին ներկայանալու, բիզնես մոդելավորման, ներկայացման հմտությունների եւ վաճառքի թեմաներով, ինչպես նաեւ անհատական հանդիպումներ՝ հնարավոր գործընկերների, հաճախորդների եւ ներդրողների հետ:
Հայաստանյան ստարտափներին նվիրված երեկոյին մասնակցել են 50 ներկայացուցիչներ՝ ներդրողներ եւ հյուրեր Գերմանիայի ստարտափ եւ նորարարության էկոհամակարգից:
Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանն ընդգծել է բարձր տեխնոլոգիաների եւ նորարարության զարգացման ռազմավարական կարեւորությունը Հայաստանի համար: Նա շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական միությանը եւ Գերմանիայի կառավարությանը հայաստանյան ՓՄՁ-ներին եւ ստարտափ էկոհամակարգին ցուցաբերվող օժանդակության համար:
«Հայաստանյան ստարտափների ակադեմիան Բեռլինում» միջոցառումը կազմակերպվել էր «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագիրը, որը համաֆինանսավորվում է Եվրոպական միության եւ Գերմանիայի դաշնային հանրապետության տնտեսական համագործակցության եւ զարգացման նախարարության կողմից: Այն իրականացվում է ԳՄՀԸ «Մասնավոր հատվածի զարգացումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակում:

10:41 | 13.09.17 | News | 13660
15 Armenian innovative startups participated in Armenian Startup Academy Berlin (ASAB), which took place on September 3-10, Berlin.
ASAB included 4 days of intensive trainings on investor readiness, business modeling, pitching, marketing and sales, as well as individual meetings with potential   partners, clients, and investors.
About 50 representatives, investors and guests from German startup and innovation ecosystem attended Armenian Startup Night on September 7.
Ambassador of Armenia to Germany Ashot Smbatyan highlighted the strategic importance of developing the high tech and innovation ecosystems in Armenia. He thanked the European Union and the German government for their support to the Armenian SMEs and startup ecosystem.
ASAB was organized by Support to SME Development in Armenia (SMEDA) Project, co-funded by the European Union and German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ). It is implemented within the frames of GIZ Private Sector Development in South Caucasus Programme.