14:06 | 23.08.17 | Նորություններ | 28264
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործընկերության շնորհիվ Շիրակի մարզի Սարալանջ համայնքում բնակվող Սիմոնյանների ընտանիքը կապրի ավելի բարվոք պայմաններում:
Մինչեւ տարեվերջ, 60-ականներին կառուցված կիսախարխուլ երեք սենյականոցի փոխարեն, ընտանիքը կունենա քարաշեն տուն՝ ընդլայնված մակերեսով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կամավորները մասնակցել են Սիմոնյանների տան շինարարությանը:
«Ամեն անգամ, երբ մասնակցում ենք շինարարական աշխատանքների, փորձում եմ զգալ ընտանիքի տրամադրությունը: Կառուցվող տան փոփոխությունն իր արտաքին տեսքով տեսանելի է բոլորին, իսկ ինձ առավելապես հետաքրքրում է մարդկանց հոգու ներսում կատարվող փոփոխությունը: Ուզում եմ հույսից ծնված այդ վստահությունը տեսնել շատերի ընտանիքում՝ հենց դրա համար էլ այստեղ ենք»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2017 թվականին կատարել է 25 մլն, իսկ ընդհանուր առմամբ՝ ավելի քան 333 մլն ՀՀ դրամի ներդրում:

Благодаря партнерству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер», семья Симонянов из общины Сараландж Ширакского марза будет жить в более комфортных условиях.
До конца текущего года вместо полуразрушенного трехкомнатного дома 1960-х годов у семьи появится новый каменный дом с расширенной площадью.
Волонтеры ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» приняли участие в строительстве дома Симонянов.
«Каждый раз, когда мы участвуем в строительных работах, я пытаюсь почувствовать настроение семьи. Изменения строящегося дома внешне видны всем, а меня преимущественно интересуют изменения в душах людей. Желаю видеть это порожденное надеждой доверие во многих семьях: именно поэтому мы здесь»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В 2017 году компания ВиваСелл-МТС инвестировала в программу домостроительства 25 млн драмов, а за все время действия программы - более 333 млн драмов.