17:46 | 13.07.17 | Նորություններ | 31217
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ մինչեւ 2017թ. սեպտեմբերի 30-ը Եվրոպայի մի շարք երկրներում ռոումինգում մուտքային զանգերի եւ «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով ելքային զանգերի համար սակագինը կազմում է 55 դրամ/րոպե:
Այդ երկրներն են՝ Ալբանիա, Ավստրիա, Բելգիա, Գերմանիա, Իռլանդիա, Իսպանիայում, Իտալիա, Կիպրոս, Հունաստան, Հունգարիա, Մալթա (Մալթայում «Զանգ Հայաստան» ծառայությունը գործում է միայն «Go Mobile» օպերատորի ցանցում), Մեծ Բրիտանիա, Նիդեռլանդներ, Չեխիա, Պորտուգալիա, Ռումինիա, Ուկրաինա (մուտքային զանգերի եւ «Զանգ Հայաստան» ծառայության շրջանակում առաջարկվող սակագինը գործում է միայն «Vodafone Ուկրաինա» օպերատորի ցանցում) եւ Ֆրանսիա, ինչպես նաեւ՝ Ավստրալիա, Եգիպտոս եւ Իսրայել:
Հնարավոր է նաեւ օգտվել ելքային SMS ծառայությունից՝ 35 դրամով 1 SMS-ի համար, եւ ինտերնետ ծառայությունից ՝ 25 դրամ 1 ՄԲ-ի համար (ծովային նավերում ռոումինգում գտնվելու դեպքում գործում է 65 դրամ/10 ԿԲ սակագինը):
Առաջարկի շրջանակում SMS-ի եւ ինտերնետի համար սակագները գործում են հետեւյալ երկրներում՝ նշված օպերատորների ցանցերում:

17:46 | 13.07.17 | Новости | 31582
ВиваСелл-МТС сообщает, что до 30 сентября 2017 года тариф на входящие звонки по роумингу в ряде стран Европы и исходящие звонки посредством услуги «Звонок в Армению» составит 55 драмов в минуту.
Среди этих стран: Албания, Австрия, Бельгия, Германия, Ирландия, Испания, Италия, Кипр, Греция, Венгрия, Мальта (в Мальте услуга «Звонок в Армению» действует только в сети «Go Mobile»), Великобритания, Нидерланды, Чехия, Португалия, Румыния, Украина (предлагаемый тариф на входящие звонки и в рамках услуги «Звонок в Армению» действует только в сети оператора «Vodafone Украина») и Франция, а также Австралия, Египет и Израиль.
Возможно также пользоваться услугой исходящих SMS – 35 драмов за 1 SMS, и интернет-услугой – 25 драмов за 1 МБ (в случае пользования роумингом на морских судах действует тариф 65 драмов/10 КБ).
В рамках предложения тарифы на интернет и SMS действуют в следующих странах, в сети указанных операторов.
«Обеспечение доступных и удобных услуг вне зависимости от местонахождения абонента является одним из приоритетов ВиваСелл-МТС. Особенно в период приятного летнего отдыха мы не жалеем сил для обеспечения наших клиентов бесперебойными и выгодными услугами роуминга, с целью предоставления возможности общаться с семьей и друзьями»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.