11:44 | 23.06.17 | Նորություններ | 15268
«Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագիրն ընդունում է հայտեր Armenian Startup Academy Berlin ծրագրի համար, որի շրջանակում սեպտեմբերի 3-10-ը հայաստանյան 15 ստարտափ կհրավիրվի Բեռլին:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը հուլիսի 7-ն է:
Դիմում հայտը հասանելի է այստեղ:
Ծրագրի մասնակցության բոլոր ծախսերը կհոգա «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագիրը:
Կարող են դիմել բարձր տեխնոլոգիաների եւ ՏՏ ոլորտի ստարտափները, որոնք արդեն ունեն զարգացած պրոդուկտ, արձանագրել են վաճառքներ կամ հաճախորդների կողմից վայելում են հետաքրքրություն: Գաղափարի փուլում գտնվող ստարտափները չեն կարող դիմել ծրագրին:
Ստարտափները մեկ շաբաթ կանցկացնեն Բեռլինում եւ կստանան հնարավորություն՝ հանդիպելու պոտենցիալ ներդրողներին, գործընկերներին եւ հաճախորդներին: Նրանք նաեւ աջակցություն կստանան բիզնես զարգացման մասով՝ միջազգային փորձագետների մասնակցությամբ ներդրումային թրեյնինգի տեսքով:
Ծրագրի նպատակն է կապեր ստեղծել եվրոպական եւ հայաստանյան ստարտափ էկոհամակարգերի միջեւ, տարածել հայաստանյան ՏՏ ոլորտի մասին իրազեկվածությունը Եվրոպայում՝ որպես հզոր տեխնոլոգիական եւ R&D կենտրոն:
Ծրագրի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Մայիսին, Itel.am-ի հետ զրույցում խոսելով Բեռլինում կայանալիք ծրագրի մասին, «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագրի թիմի ղեկավար Եվա Նահերը նշել էր, որ ընտրությունը կանգ է առել Բեռլինի վրա, քանի որ այն այսօր Եվրոպայում ամենադինամիկ տեխնո կենտրոններից է:
«Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագիրը համաֆինանսավորվում է ԵՄ-ի եւ Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության եւ զարգացման նախարարության կողմից եւ իրականացվում Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ, GIZ) Հարավային Կովկասի մասնավոր հատվածի զարգացման ծրագրի շրջանակում:

11:44 | 23.06.17 | News | 15210
Support to SME Development in Armenia (SMEDA) project accepts applications for Armenian Startup Academy Berlin (ASAB), which will gather 15 Armenian startups in Berlin on September 3-10.
The application deadline is July 7.
The application form is available here.
All participation expenses will be covered by Support to SME Development in Armenia (SMEDA).
High Technologies and IT startups with already developed products, sales or clients’ approval are welcome to apply. Seed-stage startups can not apply for this program.
The startups will attend the one-week academy in Berlin and get the opportunity to meet potential financiers, partners and clients. They will also have the chance to find potential investors and enlarge their network within the frames of readiness training with international experts.
The project is aimed at creating a linkage between European and Armenian start-up ecosystems, as well as promoting Armenian start-up scene in Europe as a strong technological and R&D hub.
Details of the event are available here.
Team Leader of Support to SME Development in Armenia (SMEDA) project Eva Naeher told Itel.am in May of 2017 that they chose Berlin, as it is one of main European tech hubs today.
SMEDA is co-funded by the European Union and German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ), implemented by GIZ Private Sector Development in South Caucasus Programme.