15:40 | 15.06.17 | Նորություններ | 20383
Beeline-ը «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների սաներին կտրամադրի ավելի քան 1000 հատ WiFi սարքավորում, որոնց շնորհիվ դպրոցականները կկարողանան տարբեր ինժեներական խնդիրներ լուծել եւ ազատ ստեղծագործել:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել են Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները, կրթությունը եւ երիտասարդներին աջակցությունը հանդիսանում են Beeline-ի կորպորատիվ սոցիալական գործունեության երեք հիմնական ուղղությունները: Ես շատ ուրախ եմ, որ այս ծրագիրը ներառում է վերոնշյալ ուղղությունները եւ վստահ եմ, որ մեր կողմից տրամադրված սարքավորումները կօգնեն «Արմաթ» լաբորատորիաների սաներին զարգացնել պրոֆեսիոնալ հմտությունները եւ փոխել իրենց կյանքը դեպի էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արմաթ» լաբորատորիաները գործում են արտաժամյա սկզբունքով եւ անվճար հիմունքներով: Այն դպրոցականները, որոնց դպրոցներում դեռեւս չկան լաբորատորիաներ, կարող են հաճախել հարակից բնակավայրերում գործող «Արմաթ» խմբակներ:

15:40 | 15.06.17 | Новости | 20670
Beeline предоставит ученикам инженерной лаборатории «Армат» более чем 100 WiFi роутеров, благодаря которым школьники смогут решать различные инженерные задачи и свободно творить.
Об этом сегодня на встрече с журналистами заявили генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин и исполнительный директор Союза компаний информационных технологий (СКИТ) Карен Варданян.
«Современные технологии, образование и поддержка молодых людей являются тремя основными направлениями корпорaтивной социальной ответственности Beeline. Я очень рад, что этот проект включает вышеупомянутые направления, и уверен, что предоставленные нами роутеры помогут ученикам лабораторий «Армат» развивать профессиональные навыки и менять свою жизнь к лучшему»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Лаборатории «Армат» действуют по сверхурочному принципу и на бесплатной основе. Те школьники, в чьих школах пока нет лабораторий, могут посещать действующие в прилегающих районах кружки «Армат».