15:40 | 15.06.17 | Նորություններ | 20383
Beeline-ը «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների սաներին կտրամադրի ավելի քան 1000 հատ WiFi սարքավորում, որոնց շնորհիվ դպրոցականները կկարողանան տարբեր ինժեներական խնդիրներ լուծել եւ ազատ ստեղծագործել:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել են Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները, կրթությունը եւ երիտասարդներին աջակցությունը հանդիսանում են Beeline-ի կորպորատիվ սոցիալական գործունեության երեք հիմնական ուղղությունները: Ես շատ ուրախ եմ, որ այս ծրագիրը ներառում է վերոնշյալ ուղղությունները եւ վստահ եմ, որ մեր կողմից տրամադրված սարքավորումները կօգնեն «Արմաթ» լաբորատորիաների սաներին զարգացնել պրոֆեսիոնալ հմտությունները եւ փոխել իրենց կյանքը դեպի էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արմաթ» լաբորատորիաները գործում են արտաժամյա սկզբունքով եւ անվճար հիմունքներով: Այն դպրոցականները, որոնց դպրոցներում դեռեւս չկան լաբորատորիաներ, կարող են հաճախել հարակից բնակավայրերում գործող «Արմաթ» խմբակներ:

15:40 | 15.06.17 | News | 20636
Beeline will provide students of Armath engineering labs with over 1000 pieces of Wi-Fi equipment. That will enable the students to do a number of engineering tasks and create freely.
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin and Union of Information Technology Enterprises (UITE) Executive Director Karen Vardanyan informed the press about that today.
“Modern technologies, education, and support for the youth are three main directions of Beeline’s corporate social activity. I’m happy the Armath project includes all three and I’m certain our equipment will help the students of Armath engineering labs to develop professional skills and change their lives for the better,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Armath laboratories operate as extracurricular, free-of-charge clubs. The students of schools that don’t have labs yet can attend Armath clubs in adjacent districts.