16:19 | 16.02.17 | Նորություններ | 25574
«Թել-Սել» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ Telcell վճարային տերմինալներով այսօրվանից հնարավոր չէ Beeline կապի ծառայությունների դիմաց կատարել վճարումներ:
Ընկերությունը հայցում է հաճախորդների ներողամտությունը` պատճառված անհարմարության համար:
«Սա Beeline ընկերության միակողմանի որոշումն է: Դադարեցվել է անգամ բանակցություններում չքննարկվող՝ ֆիքսված հեռախոսակապի ու ինտերնետ ծառայության համար վճարումների ընդունումը:
Տեղեկացնենք, որ Beeline կապի ծառայությունների դիմաց վճարել կարելի է միայն Beeline գրասենյակների Telcell մասնաճյուղերում: Մեր մյուս մասնաճյուղերի, ՀՀ եւ ԼՂՀ տարածքում տեղակայված տերմինալների, սուպերմարկետներում սպասարկման կետերի, ինչպես նաեւ մեր գործընկեր բանկերի՝ Telcell պրոցեսինգային կենտրոնին միացված ինքնասպասարկման գոտիների միջոցով վճարումներ կատարել ներկա պահին հնարավոր չէ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ներկայում Beeline-ի հետ բանակցությունները շարունակվում են, եւ «Թել-Սել»-ը հույս է հայտնում շուտափույթ հարթել խնդիրը:
««Թել-Սել» ընկերությունը միշտ բաց է երկխոսության, փոխզիջումների եւ համագործակցության համար: Էլեկտրոնային վճարումների շուկայում շուրջ 10-ամյա գործունեության ընթացքում «Թել-Սել»-ը հավատարիմ է հաճախորդների սպասարկման մատչելիություն ապահովելու եւ վճարումների գործընթացը հարմարավետ դարձնելու իր քաղաքականությանը»,- նշել են ընկերությունում:

16:19 | 16.02.17 | Новости | 25581
Компания «Телселл» сообщает, что с 16 февраля приостановлена возможность оплачивать услуги Beeline через терминалы TelCell.
В связи с этим компания приносит извинения за доставленные неудобства.
«Это одностороннее решение Beeline. На данный момент приостановлен прием платежей также в пользу сервисов фиксированной телефонии и интернета, на тему которых во время переговоров обсуждений не было.
Хотим уведомить, что платежи за услуги Beeline доступны только через терминалы TelCell, действующие в офисах обслуживания и продаж Beeline. На данный момент прием платежей в пользу услуг Beeline недоступен по всем остальным каналам, среди которых терминалы в Армении и НКР, стационарные точки обслуживания TelCell, действующие в супермаркетах, а также терминальные сети партнерских банков, присоединившихся к процессинговому центру TelCell», - говорится в сообщении.
В настоящее время переговоры с Beeline продолжаются, и компания «Телселл» надеется на скорейшее разрешение вопроса.
«Компания «Телселл» всегда открыта для диалога и готова на компромиссы и сотрудничество. «Телселл», действующая на рынке приема платежей около 10 лет, всегда верна политике предоставления доступного и удобного сервиса по оплате услуг своим клиентам», - отметили в компании.
Напомним, что накануне Beeline объявил о приостановке приема платежей через терминалы TelCell, Idram и EasyPay в связи с «неравной комиссионной политикой».