12:55 | 25.01.17 | Նորություններ | 20490
Երեւանում այսօր մեկնարկել է Eurasia Mobile Challenge մրցույթի տարածաշրջանային կիսաեզրափակիչը, որին մասնակցում է 8 երկրից 24 հաղթող թիմ:
Թիմերը ներկայացնում են իրենց թվային գաղափարները 11 հոգուց բաղկացած ժյուրիի անդամներին, որի կազմում համաշխարհային առաջատար կազմակերպությունների միջազգային եւ տարածաշրջանային թվային ոլորտի ձեռներեցներ են, «ՎիմպելԿոմ»-ի բարձրաստիճան ղեկավարներ:
«ՎիմպելԿոմ գրուպ»-ի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխայիլ Գերչուկը նշել է, որ մրցույթն անցկացվում է արդեն երկրորդ անգամ:
«Երիտասարդ ձեռներեցների համար նման մրցույթին մասնակցությունն արժեքավոր է երկու պատճառով: Առաջին հերթին՝ սա հնարավորություն է ներկայացնել սեփական գաղափարները եւ դրանց գնահատական ստանալ, եւ երկրորդ՝ հնարավորություն է կապեր հաստատել, հաղորդակցվել ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ ամբողջ աշխարհից: «ՎիմպելԿոմ»-ն ուրախ է աջակցել այս միջոցառմանը: Ուրախ ենք նաեւ, որ տարածաշրջանային կիսաեզրափակիչն անցկացվում է Երեւանում: Ընտրվել է Հայաստանը, որտեղ շատ են երիտասարդ, ակտիվ ձեռներեցները, երկիր, որը մեծ միջազգային կապեր ունի»,- ասել է Միխայիլ Գերչուկը:
«Մեծ պատիվ է, որ մրցույթն անցկացվում է Հայաստանում: Դա նշանակում է, որ այն, ինչ անում ենք մենք Հայաստանում, դուր է գալիս մեր ղեկավարությանը եւ մյուս երկրներին: Նրանց հաճելի է ժամանել Հայաստան եւ մասնացել այս միջոցառմանը: Ես հավատում եմ, որ մասնակից հայկական թիմերը այսօր կանեն ամեն ինչ՝ նվաճելու դեպի Բարսելոնա ուղեգիր»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

12:55 | 25.01.17 | Новости | 20476
В Ереване сегодня стартовал региональный полуфинал конкурса Eurasia Mobile Challenge, в котором принимают участие 24 команды-победителя из 8 стран.
Команды представляют свои цифровые идеи 11 членам жюри, среди которых представители ведущих международных организаций, международные и региональные предприниматели в сфере цифровых технологий, высокопоставленные руководители «ВымпелКом».
Главный исполнительный директор единицы Евразия ГК «ВымпелКом» Михаил Герчук отметил, что данный конкурс проводится уже во второй раз.
«Для молодых предпринимателей участие в подобном конкурсе ценно по двум причинам. Во-первых, это возможность представить собственные идеи и получить оценку, во-вторых, это возможность установить связи, общаться с ведущими специалистами по всему миру. «ВымпелКом» рад оказать поддержку этому мероприятию. Мы рады также, что региональный полуфинал проводится в Ереване. Выбрана Армения, где много молодых, активных предпринимателей. Это страна с большими международными связями», - сказал Михаил Герчук.
«Это большая часть, что конкурс проводится в Армении. Это значит, что то, что мы делаем в Армении, нравится нашему руководству и другим странам. Им приятно приехать в Армению и участвовать в этом мероприятии. Я верю, что армянские команды-участницы сегодня сделают все, чтобы выиграть путевку в Барселону», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.