09:58 | 16.01.17 | Նորություններ | 18949
Ավարտվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության 2016թ.-ի ծրագիրը, որն ընդգրկել է Հայաստանի տասը մարզի 25 համայնք:
Արդյունքում, 42 ընտանիք ավարտել է կիսակառույց տան շինարարությունը կամ վերանորոգել է այն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են Արմավիրի մարզի շահառու ընտանիքներին՝ նրանց հետ կիսելու բնակարանամուտի ուրախությունը:
«Արդեն հինգ տարի համագործակցում ենք Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ՝ ձգտելով մարդկանց մեջ հույս, հավատ արթնացնելուն զուգահեռ՝ պատասխանատվության վրա խարսխվող արժեհամակարգ ձեւավորել: Հինգ տարվա ընթացքում մեզ հաջողվել է երջանկության դռներ բացել 135 ընտանիքի համար: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ շարունակում ենք մեր գործընկերությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար 2016թ.-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մոտ 105 մլն դրամի ներդրում է կատարել: 21 ընտանիք ավարտին է հասցրել կիսակառույց տան շինարարությունը, եւս 21-ը՝ վերանորոգել բնակարանը:
Հինգ տարվա համագործակցության արդյունքում՝ Հայաստանի տարբեր մարզերում աջակցություն է ստացել 135 ընտանիք: Ընդհանուր առմամբ ներդրվել է 333 մլն դրամից ավել գումար:

09:58 | 16.01.17 | Новости | 19254
Благодаря сотрудничеству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного Центра Фуллер» 42 семьи в Армении встретили Новый год в удобных жилищных условиях.
В 2016 году 21 семья завершила строительство незавершенных домов и еще 21 семья закончила ремонт в своих квартирах или домах, расположенных в 25 общинах в 10 регионах Армении.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного Центра Фуллер» Ашот Егиазарян посетили несколько семей в Армавирском марзе.
«Уже пять лет мы сотрудничаем с Домостроительным Центром Фуллер, чтобы наряду с пробуждением у людей веры и надежды содействовать формированию системы ценностей, основанной на ответственность. За пять лет нам удалось сделать счастливыми 135 семей. Рад сообщить, что мы продолжим наше партнерство», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.