09:58 | 16.01.17 | Նորություններ | 18949
Ավարտվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության 2016թ.-ի ծրագիրը, որն ընդգրկել է Հայաստանի տասը մարզի 25 համայնք:
Արդյունքում, 42 ընտանիք ավարտել է կիսակառույց տան շինարարությունը կամ վերանորոգել է այն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են Արմավիրի մարզի շահառու ընտանիքներին՝ նրանց հետ կիսելու բնակարանամուտի ուրախությունը:
«Արդեն հինգ տարի համագործակցում ենք Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ՝ ձգտելով մարդկանց մեջ հույս, հավատ արթնացնելուն զուգահեռ՝ պատասխանատվության վրա խարսխվող արժեհամակարգ ձեւավորել: Հինգ տարվա ընթացքում մեզ հաջողվել է երջանկության դռներ բացել 135 ընտանիքի համար: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ շարունակում ենք մեր գործընկերությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար 2016թ.-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մոտ 105 մլն դրամի ներդրում է կատարել: 21 ընտանիք ավարտին է հասցրել կիսակառույց տան շինարարությունը, եւս 21-ը՝ վերանորոգել բնակարանը:
Հինգ տարվա համագործակցության արդյունքում՝ Հայաստանի տարբեր մարզերում աջակցություն է ստացել 135 ընտանիք: Ընդհանուր առմամբ ներդրվել է 333 մլն դրամից ավել գումար:

09:58 | 16.01.17 | News | 19242
Cooperation between VivaCell-MTS and Fuller Center made it possible for 42 Armenian families to celebrate New Year in comfortable living conditions.
In 2016, 21 families completed house construction, and 21 other families finished renovation in their apartments or houses in 25 communities of 10 Armenian marzes.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and President of Fuller Center for Housing Ashot Yeghiazaryan visited several families in Armavir marz.
“We’ve been cooperating with Fuller Center for Housing for five years, aiming to facilitate forming of a system of values that’s based on responsibility, and to awaken faith and hope among people. In five years we brought joy to 135 families. I am happy to inform that we will continue this partnership,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.