12:12 | 15.11.16 | Նորություններ | 14813
«Ռոստելեկոմը» հայտարարում է 2016-2017 թթ. «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-առավել հնարավորություններ» VI լրագրողական մրցույթը։
Մրցույթի անցկացման աջակիցն է NEC կորպորացիայի դուստր ձեռնարկութունը՝ «ՆԷՔ Նեւա կոմունիկացիոն համակարգեր» բաժնետիրական ընկերությունը։
Գլխավոր մրցանակակիրները 2017թ. հոկտեմբերին կայցելեն Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում գտնվող NEC ընկերության գլխամաս:
Մրցույթն անցկացվում է հետեւյալ անվանակարգերում՝
- Տպագիր մամուլ
- Ռադիո եւ հեռուստատեսություն
- Առցանց ԶԼՄ-ներ
- Սոցիալական մեդիա:
«Մենք այնպիսի զարմանալի ժամանակաշրջանում ենք ապրում, երբ տեխնոլոգիական նորամուծությունները ի հայտ են գալիս գրեթե ամեն օր, եւ մենք նույնիսկ դադարել ենք զարմանալ։ Իսկ դա նշանակում է, որ մեր լրագրողները՝ սկսած Խաբարովսկից մինչեւ Կալինինգրադ, միշտ ստեղծագործելու նյութ ունեն։ Մեր մրցույթը նախատեսված է նրանց համար, ովքեր անկեղծ եւ պրոֆեսիոնալ կերպով հետաքրքրված են հեռահաղորդակցության ոլորտով, պատրաստ են նորամուծությունների այս հոսքի մեջ գտնել յուրահատուկ նորություններ եւ ստեղծել վառ նյութեր։ Բոլորին հրավիրում եմ մասնակցելու եւ հաղթելու»,- հայտարարել է «Ռոստելեկոմ»-ի հանրային կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Կիրա Կիրյուխինան։

12:12 | 15.11.16 | News | 14815
Rostelecom announced the 6th “Technologies For Life - More Opportunities” 2016-2017 journalists’ contest.
The contest is held with support from NEC Corporation subsidiary, NEC Neva Communication Systems Joint Stock Company.
Prize winners will visit NEC head office in Japan’s capital Tokyo, in October 2017.
The contest includes the following categories:
- Print media,
- Radio and television,
- Online media,
- Social media.
“We live in a wonderful time, when technological innovations appear almost every day, and we are not even surprised anymore. It means that our journalists from Khabarovsk to Kaliningrad always have something to write about. Our contest is for those who have sincere and professional interest in telecommunication, and are ready to find unique news in this flow of innovations and create bright articles. I invite everyone to take part in the contest,” said Kira Kiryukhina, Director of External Communications Department at Rostelecom.