16:56 | 10.11.16 | Նորություններ | 15080
Այս տարի լրանում է «Արեւորդի» էկո-ակումբների հիմնադրման եւ FPWC–ՎիվաՍել-ՄՏՍ համագործակցության 10-ամյակը: Մեկնարկում է նաեւ նոր՝ «Կանաչ շարժունակություն» նախագիծը:
«Արդեն տասը տարի, համատեղ ջանքերով՝ մենք ձգտում ենք բնապահպանական մտածողություն եւ մշակույթ ձեւավորել հատկապես երիտասարդ սերնդի շրջանում: Անխնա, սպառողական մոտեցումն ու անփութությունը մարդկության նետած բումերանգն է ամբողջ աշխարհին, որը մի օր կարող է վերադառնալ՝ աղետի տեսքով: Դրանից խուսափելու համար մենք պետք է կարողանանք առաջին հերթին խուսափել գիտակցված սխալից. բնությունը ոչնչացնելու, աղտոտելու եւ անտարբերության մթնոլորտից: Մեզ հաջողվում է այսօրինակ միջոցառումներով, քայլ առ քայլ արդյունք արձանագրել: Վստահ եմ, որ երիտասարդ սերունդն առավել պատվախնդիր է այս հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական 6-րդ փառատոնի բացման արարողությունը կկայանա նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 18։00-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կապույտ դահլիճում։
Փառատոնն իրականացվում է FPWC-ի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ։ Բոլոր միջոցառումների մուտքն ազատ է:

16:56 | 10.11.16 | Новости | 15085
В этом году исполняется 10 лет основанию экоклубов «Дети солнца» и установлению сотрудничества FPWC и ВиваСелл-МТС. Также стартует новый проект «Зеленая мобильность».
«Уже 10 лет мы общими усилиями стараемся сформировать экологическое мышление и культуру особенно среди молодого поколения. Безжалостное, потребительское отношение и небрежность – это бумеранг, брошенный человечеством в мир, который однажды вернется в виде бедствия. Чтобы избежать этого мы в первую очередь должны избежать осознанной ошибки: атмосферы безразличия, уничтожения и загрязнения природы. Подобного рода мероприятиями нам удается шаг за шагом добиваться результата. Уверен, что молодое поколение будет более принципиальным в этом плане», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Церемония открытия шестого международного экофестиваля «Дети солнца» состоится 11 ноября в 18:00 в Синем зале кинотеатра «Москва».
Фестиваль проводится при поддержке генерального партнера FPWC – компании ВиваСелл-МТС. Вход на все мероприятия свободный.