15:27 | 01.11.16 | Նորություններ | 11271
«Աջակցություն Հայաստանի Հանրապետությունում ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի հակազդման ազգային ծրագրին» ծրագիրը համակարգում է «Առաքելություն Արեւելք» մարդասիրական օգնության կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղը՝ գործընկեր 4 հասարակական կազմակերպությունների ենթածրագրերի միջոցով։
2016թ. իրազեկման գործընթացին է միացել նաեւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը՝ որպես մասնավոր հատված դրսեւորելով սոցիալական պատասխանատվության օրինակելի մոտեցում։ Ընկերության հատկացրած ֆինանսական աջակցությունն ուղղվելու է ծրագրի նպատակների իրականացմանը:
Ծրագրի շրջանակում իրականացվող բոլոր միջոցառումներն ու ծառայություններն անվճար են ՀՀ քաղաքացիների համար, իսկ տեղեկությունների գաղտնիությունը երաշխավորված է օրենքով:

15:27 | 01.11.16 | Новости | 11285
Программа поддержки «Национальной программы по борьбе с ВИЧ/СПИД в Армении» координируется армянским филиалом гуманитарной организации «Миссия Восток» и проводится посредством субпроектов четырех партнерских общественных организаций.
К процессу информирования общества в 2016 г. присоединилась также компания ВиваСелл-МТС, которая как представитель частного сектора проявила образцовый пример социальной ответственности. Финансовая помощь, предоставленная компанией, будет направлена на реализацию программы по борьбе с ВИЧ/СПИД.
В рамках программы все мероприятия и услуги для граждан Армении проводятся бесплатно, а конфиденциальность информации гарантируется законом.