12:17 | 02.09.16 | Նորություններ | 19101
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի Ռիո դե Ժանեյրո մեկնած ու հաղթական մեդալներով վերադարձած մարզիկները Ucom ընկերության բաժնետերերի խորհրդի որոշմամբ բնակարաններ ու դրամական պարգեւներ կստանան։
«31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր՝ ըմբշամարտիկ Արթուր Ալեքսանյանը եւ փաստացի կերպով՝ արծաթե մեդալակիր, սակայն մեզ համար միանշանակ՝ օլիմպիական չեմպիոն՝ ըմբշամարտիկ Միհրան Հարությունյանը բնակարաններ կստանան իրենց ծննդավայրերում՝ Գյումրիում եւ Վաղարշապատում: Իսկ փոխչեմպիոններ՝ ծանրորդ Գոռ Մինասյանն ու ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը, կստանան խոշոր դրամական պարգեւներ:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, մեր երկիրը լավագույնս ներկայացրած բոլոր մեդալակիրներն ընդմիշտ անվճար կօգտվեն նաեւ Ucom-ի Triple Play փաթեթից ու շարժական կապի ամենաբարձր ու ամենաընդգրկուն սակագնային պլանից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Արդեն պատմական դարձած Ռիո-2016 ամառային օլիմպիական խաղերին մեր մարզիկներն արեցին հնարավորն ու անհնարինը, որպեսզի մենք բոլորս հպարտանալու առիթներ ունենանք։ Այժմ եկել է պահը, որպեսզի մենք հայտնենք մեր երախտագիտությունը Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի բոլոր մարզիկներին, եւ մասնավորապես՝ մեդալակիրներին, ովքեր առավել քան արժանի են դրվատանքի:
Հուսով ենք, որ չեմպիոնների բնակարանամուտը կոգեշնչի նրանց ակտիվ գործունեություն ծավալելու ուղղությամբ եւ կնպաստի տեղի համայնքներում սպորտի զարգացմանը»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

12:17 | 02.09.16 | Новости | 19136
Вылетевшая в Рио-де-Жанейро при спонсорстве компании Ucom и вернувшаяся с победными медалями группа спортсменов национальной олимпийской сборной Армении получит квартиры и денежные призы в соответствии с решением совета акционеров компании Ucom.
«Обладатель золотой медали на 31-ых летних Олимпийских играх, борец Артур Алексанян и, фактически, серебряный призер, но для нас, безусловно, олимпийский чемпион - борец Мигран Арутюнян получат квартиры в своих родных городах: Гюмри и Вагаршапате. А вице-чемпионы - штангисты Гор Минасян и Симон Мартиросян получат крупные денежные призы.
Как уже сообщалось, все медалисты, представившие нашу страну наилучшим образом, на постоянно бесплатной основе воспользуются пакетом Triple Play от Ucom, а также наивысшим и самым всеобъемлющим тарифным планом мобильной связи>,- говорится в сообщении Ucom.
«На уже вошедших в историю летних олимпийских играх Рио-2016 наши спортсмены сделали все возможное и невозможное для того, чтобы у нас были основания для гордости. Теперь настал момент, когда мы должны выразить благодарность всем спортсменам олимпийской сборной Армении, а в частности, медалистам, которые более чем достойны похвалы. Надеемся, что новоселье вдохновит чемпионов на активную деятельность и поспособствует развитию спорта в местных общинах», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.