14:02 | 31.05.16 | Նորություններ | 6964
Beeline-ը եւ «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպությունը պարգեւատրել են առաջին Հայկական PR մրցանակաբաշխության հաղթողներին:
«Որպես երկրի հեռահաղորդակցության խոշորագույն օպերատորի ղեկավար` ես իմ սեփական փորձով բազմիցս համոզվել եմ, որ հաջողության հասնելու համար անհրաժեշտ է կայացնել ճիշտ որոշումներ եւ օգտագործել հաղորդակցության ճիշտ մոդելներ: Հանրային կապերի գրագետ մասնագետներն անհրաժեշտ են ցանկացած բիզնեսում կամ հասարակական գործիչի համար, եւ ես շատ ուրախ եմ, որ հենց Beeline-ը ոչ միայն աջակցում է այս ոլորտին, այլ նաեւ հիմնել է ազգային մրցանակ, որի հաղթողներին մենք այսօր պարգեւատրում ենք: Շնորհավորում եմ Առաջին հայկական PR մրցանակաբաշխության բոլոր մրցանակակիրներին ու հաղթողներին եւ մաղթում հետագա մասնագիտական հաջողություններ եւ նվաճումներ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Մրցանակակիրները յուրաքանչյուր անվանակարգում ընտրվել են հանրային կապերի ոլորտում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում:
2016թ. մրցանակաբաշխությունը ներառել է տասներեք անվանակարգ. «Տարվա մամուլի քարտուղար», «Տարվա PR իրադարձություն», «Տարվա իմիջային PR», «Տարվա հրապարակային գործիչ», «Տարվա քաղաքական գործիչ», «Տարվա մշակութային PR», «Տարվա ֆինանսական PR», «Տարվա ԶԼՄ», «Տարվա ճգնաժամային կառավարում», «Տարվա PR նախաձեռնություն», «Հայաստանի բարեկամ», «Հայկական բրենդ», «Հատուկ մրցանակ»: Հանձնվել են նաեւ մի շարք հատուկ մրցանակներ PR ոլորտի զարգացման համար:
Հայկական PR մրցանակաբաշխությունը նվիրվում է Հայաստանի եւ Արցախի անկախության 25-ամյակին, ինչպես նաեւ «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական ՀԿ 10-ամյակին:

14:02 | 31.05.16 | News | 4886
Beeline and the Armenian PR Association scientific-informational NGO handed over prizes to the winners of the first Armenian PR Award.
“As the head of a large telecommunications operator, I often learned from my own experience that you need to make the right decisions and use the right communication models to achieve success. Good experts of public relations are necessary in any business and for any political figure, and I’m happy that Beeline not only supports this industry, but also founded a national prize that we award today to the winners. I congratulate the participants and winners of the first Armenian PR Award, and I wish them further professional success and achievements,” noticed Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The winners of each category were chosen by the results of the research in PR industry.
The 2016 Award included the following categories: Spokesperson of the year, PR event of the year, Image PR of the year, Public person of the year, Cultural PR of the year, Financial PR of the year, Media of the year, Crisis management of the year, PR initiative of the year, State agency of the year, Friend of Armenia of the year, Armenian brand, and Special Prize. A number of special awards were also given for development of PR industry.
The Armenian PR Award is dedicated to the 25th anniversary of independence of Armenia and Artsakh, as well as the 10th anniversary of the Armenian PR Association scientific-informational NGO.