08:42 | 29.04.16 | Նորություններ | 6252
Մրցաշարի գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը: Իր աջակցությունն է ցուցաբերում նաեւ Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա ընկերությունը, որն ապահովում է մասնակիցներին ըմպելիքով:
Մրցաշարին մասնակցելու են News.am կայքի, «Ավետիս», «Կենտրոն», «Երկիր մեդիա»,  հեռուստաընկերությունների, Mediamax գործակալության, «4-րդ իշխանություն», «Հայկական ժամանակ» թերթերի եւ Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի «U-99» լրագրողներից ձեւավորված  8 թիմերը:
Հաղթող թիմը կպարգեւատրվի «ՎիվաՍել-ՄՏՍ-2016» գավաթով, մեդալներով եւ պատվոգրերով: Երկրորդ եւ երրոդ տեղեր զբաղեցրած թիմերը եւս կստանան գավաթներ, պատվոգրեր եւ մեդալներ:
Մրցանակների կարժանանան նաեւ 10 անվանակարգում աչքի ընկած խաղացողները` լավագույն դարպասապահը, պաշտպանը, հարձակվողը, ռմբարկուն, երկրպագուն, խաղացողը, ֆուտբոլի վետերանը, թիմի ղեկավարը, ամենագեղեցիկ գոլի հեղինակը եւ մրցաշարը լավագույնս լուսաբանող լրագրողը:

08:42 | 29.04.16 | Новости | 6244
Главный партнер турнира – ВиваСелл-МТС. Поддержку оказывает также компания Кока-Кола Хелленик Армения, которая обеспечивает участников напитками.
В турнире примут участие команды новостного сайта News.am, телекомпаний «Аветис», «Кентрон», «Еркир медиа», агентства Медиамакс, газет «Чоррорд ишханутюн» и «Айкакан жаманак», а также команда  «U-99» Ассоциации зарубежных корреспондентов.
Команда-победитель получит Кубок «ВиваСелл-МТС-2016», а также медали и грамоты. Второй и третий призеры также получат кубки, грамоты и медали.
Учреждены также 10 номинаций для лучшего вратаря, защитника, нападающего и форварда, болельщика, игрока, ветерана футбола, капитана команды, а также для автора лучшего гола и журналиста, лучше всех освещающего турнир.