10:31 | 30.03.16 | Նորություններ | 5581
Beeline-ը, «Ինտեր Էքսպո» ցուցահանդեսային ընկերությունը եւ Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնը հայտարարում են կրթական հաստատությունների եւ կրթական ոլորտի նվաճումների «Կրթությունը XXI դարում» Еxpo 2016 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի անցկացման մասին:
Ցուցահանդեսն անցկացվում է մարտի 30-ից մինչեւ ապրիլի 1-ը ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճի ընդունարանում, Մելիք-Ադամյան փող. 1 հասցեում:
Ցուցահանդեսի մասնակից կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչները դիմորդներին եւ այցելուներին կպատմեն ընդունելության կարգի, կրթաթոշակների, հիմնական քննությունների հանձնման եւ ուսանողական կյանքի առանձնահատկությունների մասին, ինչպես նաեւ կկազմակերպեն ընդունելության թեստեր եւ օլիմպիադաներ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնն առաջին անգամ կներկայացնի ՌԴ առաջատար բուհերում անվճար կրթության ծրագիրը եւ ավելի քան 200 դիմորդների շրջանում կանցկացնի մրցութային ընդունելություն` 2016-2017 թթ. ռուսական բուհերում սովորելու համար:
«Կրթությունն ավանդաբար կենտրոնական տեղ է զբաղեցնում Beeline-ի սոցիալական ծրագրերում: «Կրթությունը XXI դարում» ցուցահանդեսը հիանալի հնարավորություն է երիտասարդների համար ստանալու տեղեկատվություն հայկական եւ ռուսական բուհերի եւ կրթական հաստատությունների, վերջիններիս կրթական ծրագրերի մասին, գնահատելու իրենց հնարավորությունները եւ կայացնել կարեւոր որոշում՝ ընտրելով համապատասխան բուհը: Որպես ծրագրի գլխավոր հովանավոր` մենք անկեղծորեն հավատում ենք, որ այս ցուցահանդեսը բազմաթիվ դիմորդների Հայաստանից կօգնի փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

10:31 | 30.03.16 | News | 5576
Beeline, Inter Expo, Russian Centre of Science and Culture in Yerevan announce the launch of Education in XXI century Еxpo 2016 international professional exhibition that marks educational institutions and achievements in the field of education.
The expo takes place on March 30- April 1 in Government Conference Hall reception, Melik -Adamyan str. 1.
Representatives of educational institutions participating in the exhibition will tell visitors about admission procedures, scholarships, student life features and process of passing basic exams, as well as organize admission tests and competitions.
Russian Centre of Science and Culture in Yerevan will present the educational programs in Russian universities for the first time within the expo and will organize a competitive admission participated by more than 200 applicants to study in Russian universities in 216-2017.
“Education has traditionally been of central importance to Beeline social programs “Education in XXI Century” expo is an excellent opportunity for young people to get the information on the Armenian and Russian universities and educational institutions and their educational programs: they can assess their capabilities and make an important decision, choosing the appropriate university. As the main sponsor, we sincerely hope that this exhibition will help many applicants to change their lives for the better”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.