13:28 | 29.03.16 | Նորություններ | 4734
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնը` ներկայացնելով փառատոնի արդյունքները:
Փառատոնն անցկացվել է փետրվարին եւ մարտին մայրաքաղաքում ու երեք մարզում, մասնակցել է ավելի քան 25 հազ. մարդ: Այս տարի փառատոնի շրջանակում ցուցադրվել է 7 ֆիլմ:
«Մենք ուրախ ենք, որ մեր համագործակցությունը Բրիտանական խորհրդի եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատան հետ հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդներին ծանոթանալ բրիտանական կինոգործիչների աշխատանքների հետ։ Հատկանշական է, որ Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը դարձել է սպասված իրադարձություն մեր մշակութային կյանքում, տարեցտարի ընդլայնվում է ֆիլմերի ցուցադրման աշխարհագրությունը՝ ընդգրկելով նոր շրջաններ, իսկ Beeline–ն իր հերթին դարձնում է մասնակիցների կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի փակման արարողության ժամանակ ամփոփվել են նաեւ Լավագույն գրախոսականի եւ BestofBritish Selfie մրցույթի արդյունքները, հաղթողներին տրամադրվել են մրցանակներ:

13:28 | 29.03.16 | News | 4730
The British Council, the British Embassy in Armenia and Beeline summarized the 14th British Film Festival, presenting the results of the festival.
The festival was held in February and March in the capital and three marzes, over 25,000 people participated in it. 7 films were screened within the festival this year.
“We’re happy that our cooperation with the British Council and the British Embassy in Armenia allows to get the youth familiar with works of British cinematographs. It is typical now that the British Film Festival is an anticipated event in our cultural life; the geography of screenings increases, including new regions, and Beeline in its turn makes the participants’ lives even better,” noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Results of Best Review and BestofBritish Selfie contests were also concluded at the closing ceremony of the British Film Festival, and the winners received their prizes.