09:54 | 29.02.16 | Նորություններ | 5724
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող բնակարանաշինության ծրագրով, Տավուշի մարզի սահմանամերձ երեք գյուղում 11 ընտանիքի խնդիր է լուծվել. ավարտին է հասցվել կիսակառույցների շինարարություն, իրականացվել է վերանորոգում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը Գրիգորյաններին այցելել էին  ամիսներ առաջ՝ այցի նախoրեին գնված եւ վերանորոգման անհրաժեշտություն ունեցող բնակարանը տեսնելու համար:
«Սահմանից հեռու բնակվող մեր հարազատների համար հաճախ զարմանալի է, թե ինչու ենք դեռ բնակվում այստեղ, ուր ամեն վայրկյան առկա է գնդակոծության վտանգը: Գիտե՞ք, սա է մեր տունը, մեր հողը: Այսօր, երբ ունենք մեր սեփական բնակարանն ու հարմարավետ բոլոր պայմանները, ավելի ամուր ենք կապված մեր գյուղին: Շնորհակալ ենք», - ասել է ընտանիքի հայրը՝ Հայրապետը:
«Երբ ժամանակ առ ժամանակ անհրաժեշտություն է առաջանում վերագնահատել իրականացվող այս ծրագիրը՝ ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ գործընկեր կազմակերպության հետ կարեւոր ու հաջողված գործ ենք անում: Բնակարանի խնդիրը լուծված է, մենք ավարտել ենք մեր գործը, սակայն, հաջողության իրական փուլը դեռ առջեւում է. ընտանիքը վստահ կշարունակի ապրել այստեղ, եւ տան խնդիրն այլեւս խոչընդոտ չի լինի ավելի մեծ թվով զավակներ ունենալու հարցում: Մեր ազգի համար երկու նպատակն էլ ռազմավարական է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Բնակարանաշինության ծրագիրը Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում սկսեցինք իրականացնել 2014թ-ին, որի արդյունքում կիսակառույց տան շինարարությունն ավարտեց կամ  տունը վերանորոգեց  16 ընտանիք, իսկ այսօր այդ թիվն արդեն 27-ն է:  Այս ընտանիքների համար բարելավված բնակարանային պայմանները միայն կենցաղային խնդիր չեն, այլեւ ռազմավարական: Ուրախ եմ, որ  կարողանում ենք լինել սահմանին բնակվող ընտանիքների կողքին»,-ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2007թ.-ից ի վեր իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում,  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն. ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

09:54 | 29.02.16 | Новости | 5425
По домостроительной программе, финансируемой со стороны ВиваСелл-МТС, в трех приграничных селах Тавушского марза решены проблемы 11 семей: до завершения доведено строительство недостроенных зданий, осуществлен ремонт.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян посетили семью Григорян, чтобы увидеть дом, купленный за день до визита и нуждавшийся в ремонте.
«Наших близких, живущих далеко от границы, удивляет, что мы до сих пор живем здесь, где каждую секунду существует угроза обстрела. Знаете, это наш дом, наша земля. Сегодня, когда у нас есть собственная квартира и все удобства, мы еще крепче привяжемся к своему селу. Спасибо», - сказал глава семейства Айрапет.
«Когда время от времени настает момент, чтобы переоценить осуществляемые программы, я с радостью замечаю, что вместе с нашей партнерской  организацией мы делаем важное и успешное дело. Жилищный вопрос решен, мы сделали свое дело, однако настоящий успех еще впереди: семья продолжит уверенно жить в своем доме, и жилищный вопрос не будет препятствием, чтобы растить детей. Для нашей страны обе эти цели являются стратегическими», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Домостроительная программа в селах Тавушского марза стартовала еще в 2014 году, и в результате 16 семей закончили строительство домов и провели ремонт, а сегодня это число уже достигло 27. Хорошие жилищные условия этих семей – не только бытовой вопрос, но и стратегический. Я рад, что мы можем поддержать живущие на границе семьи», - сказал глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян.
Начиная с 2007 года в рамках домостроительной программы ВиваСелл-МТС выделил 228,3 млн драмов, благодаря чему 480 социально необеспеченных жителей 31 села (в том числе 10 приграничных сел) 10 регионов Армении улучшили свои жилищные условия.