09:54 | 29.02.16 | Նորություններ | 5724
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող բնակարանաշինության ծրագրով, Տավուշի մարզի սահմանամերձ երեք գյուղում 11 ընտանիքի խնդիր է լուծվել. ավարտին է հասցվել կիսակառույցների շինարարություն, իրականացվել է վերանորոգում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը Գրիգորյաններին այցելել էին  ամիսներ առաջ՝ այցի նախoրեին գնված եւ վերանորոգման անհրաժեշտություն ունեցող բնակարանը տեսնելու համար:
«Սահմանից հեռու բնակվող մեր հարազատների համար հաճախ զարմանալի է, թե ինչու ենք դեռ բնակվում այստեղ, ուր ամեն վայրկյան առկա է գնդակոծության վտանգը: Գիտե՞ք, սա է մեր տունը, մեր հողը: Այսօր, երբ ունենք մեր սեփական բնակարանն ու հարմարավետ բոլոր պայմանները, ավելի ամուր ենք կապված մեր գյուղին: Շնորհակալ ենք», - ասել է ընտանիքի հայրը՝ Հայրապետը:
«Երբ ժամանակ առ ժամանակ անհրաժեշտություն է առաջանում վերագնահատել իրականացվող այս ծրագիրը՝ ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ գործընկեր կազմակերպության հետ կարեւոր ու հաջողված գործ ենք անում: Բնակարանի խնդիրը լուծված է, մենք ավարտել ենք մեր գործը, սակայն, հաջողության իրական փուլը դեռ առջեւում է. ընտանիքը վստահ կշարունակի ապրել այստեղ, եւ տան խնդիրն այլեւս խոչընդոտ չի լինի ավելի մեծ թվով զավակներ ունենալու հարցում: Մեր ազգի համար երկու նպատակն էլ ռազմավարական է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Բնակարանաշինության ծրագիրը Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում սկսեցինք իրականացնել 2014թ-ին, որի արդյունքում կիսակառույց տան շինարարությունն ավարտեց կամ  տունը վերանորոգեց  16 ընտանիք, իսկ այսօր այդ թիվն արդեն 27-ն է:  Այս ընտանիքների համար բարելավված բնակարանային պայմանները միայն կենցաղային խնդիր չեն, այլեւ ռազմավարական: Ուրախ եմ, որ  կարողանում ենք լինել սահմանին բնակվող ընտանիքների կողքին»,-ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2007թ.-ից ի վեր իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում,  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն. ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

09:54 | 29.02.16 | News | 3862
Owing to the housing project financed by VivaCell-MTS the housing problem of 11 families have been solved in 3 border villages of Tavoush region; renovation works and construction of half-built houses have been completed.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan visited Aygepar village.
Months ago the heads of the partnering organizations visited the Grigoryans to see their new house, purchased on the eve of the visit, which still needed renovation. Six years the young family lived with the husband's, Hayrapet's parents then in a rented apartment. The absence of their own home did not let the family to even think of having a second child.
''For those living far from the border it is often surprising why we still live here, where  the danger of shootings exists every second. This is our home, our land. Today when we have our own home with decent conditions, we are even stronger connected to our village. Thank you! '' said the family father, Hayrapet.
“Every time we need to reevaluate the housing program I become more convinced that the mission we carry out along with our partner organization is equally important and successful. The housing problem has been solved, our job is done, but the real success is still ahead: the family will continue living here, and the housing problem will no longer keep them from having more children. Both of these objectives are strategically important for our nation,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
''We started implementing the housing project in the border communities of Tavoush region in 2014, as a result of which 16 families have completed the construction of their half-built houses or did renovation; Today that number is already 27. For these families improved housing conditions are not only of household importance but also of strategic. I am glad we are able to be next to the families living on the border,'' said Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan