16:54 | 20.01.16 | Նորություններ | 5044
2015թ. Beeline-ի եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի համագործակցության արդյունքում ավելի քան 2400 երեխա մասնակցել է կրթական միջոցառումներին, եւ մոտ 3000 այցելու օգտվել է ԳԱԿ-ի Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնից:
Համագործակցության շրջանակում Beeline-ի աջակցությամբ ԳԱԿ-ի նորաբաց Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը համալրվել է ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով:
Անցած տարի իրականացվել են նաեւ «Կուբիզմի ներածություն» եւ «Ինչ են պատմում զարդանկարները» կրթական ծրագրերը:
«Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համատեղ իրականացված սոցիալական ծրագրերն ուղղված են երեխաների եւ նրանց ծնողների կյանքն ավելի լավ դարձնելուն։ Ուրախ ենք, որ կենտրոնի հետ Beeline-ի համագործակցությունը 2015թ. թեւակոխեց նոր փուլ եւ Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնի ընձեռած լայն հնարավորությունները խթան հանդիսացան երեխաների ու նրանց ծնողների համար հաղորդակցվելու արվեստի պատմությանը, թվային տեխնոլոգիաների օգնությամբ հարստացնելու իրենց առցանց գիտելիքները»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

16:54 | 20.01.16 | Новости | 5036
В 2015 году в результате сотрудничества Beeline и Центра искусств Гафесчян (ЦИГ) более 2400 детей приняли участие в образовательных мероприятиях, еще 3000 посетителей воспользовались Интерактивным учебным центром  ЦИГ.
В рамках сотрудничества, при поддержке Beeline, новый Интерактивный учебный центр ЦИГ был оснащен современными цифровыми технологиями.
В прошлом году были проведены образовательные программы «Введение в кубизм» и «О чем говорят узоры».
«Социальные программы, проводимые совместно с Центром искусств Гафесчян, ориентированы на то, чтобы сделать лучше жизнь детей и их родителей. Мы рады, что сотрудничество Beeline с центром, с 2015 года перешло на новый уровень, и широкие возможности, предоставляемые Интерактивным учебным центром, помогли детям и их родителям познакомиться с историей искусства, обогатить свои знания с помощью цифровых технологий», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.