14:29 | 29.10.15 | Նորություններ | 4070
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Տավուշի մարզի Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Մովսես, Վազաշեն գյուղերում 2014 եւ 2015 թթ. կառուցվել եւ/կամ վերանորոգվել է 27 տուն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը Տավուշի մարզում շրջայցի ժամանակ Այգեպարում եղել են Գրիգորյանների նոր տանը:
«Կարեւոր գործեր անելու լավագույն ձեւը դրանք կրկնելն է: Մենք սահմանամերձ գյուղերում բնակարանաշինության ծրագիր ենք իրականացում այդ տրամաբանությամբ: Դա անհրաժեշտ է` ռազմավարական տեսանկյունից: Այստեղ կա ոչ միայն գյուղացու կողքին կանգնելու, նրան թեւ ու թիկունք լինելու, այլեւ հակառակորդին մեր կամքով զինաթափելու հրամայական: Մենք ամուր ենք միասին: Սահմանամերձ գյուղի բնակիչները պահպանում են մեր երկի սահմանները եւ մենք պարտավոր ենք մեր գործերով կանգնել նրանց կողքին: Այս ծրագիրը համարում ենք հաջողվածներից մեկը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ծրագրի իրականացման համար 2015թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.՝ 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոն»-ը իրականացնում է ծրագիրը:

14:29 | 29.10.15 | Новости | 4071
Уже 27 домов построено или/и отремонтировано в селах Айгепар, Неркин Кармирахпюр, Мовсес и Вазашен в 2014-2015 гг. в рамках программы, осуществляемой Домостроительным центром Фулера при финансировании ВиваСелл-МТС.
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава Домостроительного центра Фулера Ашот Егиазарян в ходе визита в Тавуш побывали в Айгепаре и посетили новый дом семьи Григорян.
«Лучший способ делать важные вещи – повторять их. Мы осуществляем домостроительную программу в приграничных селах в соответствии именно с этой логикой. Это необходимо со стратегической точки зрения. Это нужно не только для поддержания сельских жителей, но и чтобы сломить противника нашей волей. Мы сильны вместе. Жители приграничных сел охраняют границы нашей страны, и мы обязаны поддерживать их. Эту программу мы считаем одной из наиболее удавшихся»,- сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На осуществление программы в 2015 году ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (55 млн в 2014 году). Осуществляет программу Домостроительный фонд Фулера.