09:47 | 26.10.15 | Նորություններ | 5589
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ստացել են Հայաստանի Առեւտրաարդյունաբերական պալատի «Մերկուրի» մրցանակը:
Ընկերությունը պարգեւատրվել է՝ վերահաստատելով Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի իր դիրքերը: Ռալֆ Յիրիկյանը մրցանակի է արժանացել Հայաստանում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մշակույթի ներդրման համար:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը լիովին նոր շունչ է հաղորդել Հայաստանում բիզնես կառավարմանն ու միջավայրին: Տասնամյա գործունեության ընթացքում կազմակերպություն բարձրաձայնել է այնպիսի խնդիրների մասին, ինչպիսիք են՝ կայուն զարգացումը, էթիկայի նորմերի վրա հիմնված կառավարումը, բնապահպանությունը, աշխատանքային հավասար պայմանները, բարեխիղճ գովազդը եւ այլն: Կազմակերպության սոցիալական ներդրումների շնորհիվ լուծվել են սոցիալ-տնտեսական շատ խնդիրներ: Արժեքային այս համակարգի ներդրման հարցում իր մեծ ներդրումն է ունեցել գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորն ունի ամենաընդարձակ 2G, 3.75G, 4G ցանցերը եւ տրամադրում է ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի` Հայաստանի ամբողջ տարածքում: Հիմնադրման օրվանից կարճ ժամանակամիջոցում ընկերությունը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց եւ բաժանորդների մեծ բազա: Որպես նորարարությունների առաջատար՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մեծ դերակատարում ունի Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման գործում», - ասված է ընկերության հաղորդագրության մեջ:

09:47 | 26.10.15 | Новости | 3933
ВиваСелл-МТС и генеральный директор компании Ральф Йирикян получили награды «Меркурий», учрежденные Торгово-промышленной палатой Армении.
Награда компании подтвердила ее лидерство компании на телекоммуникационном рынке Армении, а Ральф Йирикян был награжден за внедрение в Армении культуры социальной корпоративной ответственности.
«ВиваСелл-МТС придал бизнес-управлению и бизнес-среде Армении новое дыхание. В течение десятилетней деятельности компания поднимала такие проблемы, как стабильное развитие, управление, основанное на правилах этики, экология, равные условия работы, добросовестная реклама и так далее. Благодаря социальным инвестициям компании было решено множество социально-экономических проблем. В вопросе внедрения такой системы ценностей огромный вклад внес директор компании Ральф Йирикян.
Ведущий телекоммуникационный оператор Армении создал самые широкие сети 2G, 3,75G и 4G, а также предоставляет большое разнообразие услуг голосовой связи и передачи данных на всей территории республики. Со дня основания за короткий период компании удалось создать общереспубликанскую сеть и большую базу абонентов. Как инновационный лидер ВиваСелл-МТС играет большую роль в развитии телекоммуникационной сферы в Армении», - говорится в сообщении компании.