“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` կնոջ հետ
Միջոցառման նպատակն էր դրամական միջոցներ հայթայթել՝ Երեւանի եւ Վանաձորի կենտրոններ այցելող շուրջ 200 կարիքավոր երեխայի եւ միայնակ ավելի քան 90 տարեցի սննդի, կրթական, սոցիալական, հոգեբանական, բժշկական, մշակութային համալիր ծառայություններ մատուցելու համար:
«Ամեն տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր զգալի ներդրումն է ունենում ընթրիքի նպատակի իրագործման հարցում: 2006-ից մինչ այժմ ընկերությունն «Օրրանի» ծրագրերի իրականացման նպատակով կատարել է ավելի քան 331 միլիոն ՀՀ դրամի ներդրում: Այս տարվա ընթրիքի ընթացքում ընդհանուր առմամբ հավաքվել է 74 մլն դրամ, որից 50 մլն դրամը նվիրաբերել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, եւ եւս 2 840 000 դրամ` Յիրիկյանների ընտանիքը»,- ասված է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարածած հաղորդագրությունում:
«Ողջունում եմ իր առջեւ չափազանց բարդ խնդիր դրած եւ համարձակ լուծումներ առաջարկող այս կազմակերպության նախաձեռնությունները, որոնց նպատակն է Հայաստանում խոցելի խմբերի երեխաներին եւ տարեցներին մշտապես հոգածության կենտրոնում պահելը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:43 | 12.10.15 | Новости | 6887
Цель мероприятия – собрать денежные средства для обеспечения питания и предоставления социальных, психологических, медицинских и культурных услуг примерно 200 нуждающимся детям и более чем 90 одиноким пожилым людям.
«Ежегодно ВиваСелл-МТС вносит значительный вклад в осуществление задач ужина. Начиная с 2006 года компания выделила 331 млн драмов на осуществление программ «Оррана». В ходе ужина в этом году в общем было собрано 74 млн драмов, 50 млн из которых предоставил ВиваСелл-МТС. Еще 2 840 000 драмов пожертвовала семья Йирикянов», - говорится в сообщении ВиваСелл-МТС.
«Я приветствую инициативы этой организации: она ставит перед собой очень сложные задачи и предлагает смелые решения. Их цель – постоянно окружать заботой детей и пожилых людей из уязвимых групп в Армении», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.