17:33 | 08.09.15 | Նորություններ | 11123
Մոբայլ դրամական փոխանցումների WorldRemit համակարգը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դուստր ընկերության՝ ՄոբիԴրամ-ի միջոցով այսուհետ հասանելի է նաեւ Հայաստանում:
«WorldRemit-ը արագ, հարմարավետ եւ քիչ ծախսատար տարբերակ է ընկերներին եւ ընտանիքին արտասահման գումար ուղարկելու համար»,- ասված է WorldRemit-ի տարածած հաղորդագրությունում:
Հավելվածի օգնությամբ այսուհետ 52 երկրից հնարավոր կլինի գումար փոխանցել Հայաստան: Գումարը WorldRemit-ի հաշվից փոխանցվում է ՄոբիԴրամ-ի մոբայլ դրամապանակ:
WorldRemit-ի ծառայություններից կարելի է օգտվել ինչպես կայքի, այնպես էլ մոբայլ հավելվածի միջոցով: Այն հասանելի է AppStore-ում եւ Google Play-ում:
«WorldRemit-ը հեղափոխում է դրամական փոխանցումների համակարգը: Մենք գիտենք, թե ինչպես մոբայլ փոխանցումները կդառնան ֆինանսական ծառայություններ մատուցելու առաջին եւ միակ տարբերակը 100-միլիոնավոր մարդկանց համար: Ահա թե ինչու ենք ոգեւորված առաջինը Հայաստան բերել մոբայլ դրամական փոխանցումները: Սփյուռքում բնակվող հայերն այլեւս կարիք չունեն վճարել չափազանց մեծ վճար՝ առձեռն գումար ստանալու կամ ուղարկելու համար: Այժմ կարելի է գումար ուղարկել եւ ստանալ ակնթարթային հաղորդագրության նման»,- նշել է WorldRemit-ի ավագ մոբայլ վերլուծաբան Ալիքս Մըրֆին:
Ալիքս Մըրֆին
Ընկերության կենտրոնական գրասենյակը Լոնդոնում է: Տարածաշրջանային գրասենյակներ են գործում նաեւ ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Ավստրալիայում եւ Նոր Զելանդիայում:

17:33 | 08.09.15 | Новости | 8172
Система мобильных денежных переводов WorldRemit отныне доступна в Армении посредством дочерней компании ВиваСелл-МТС МобиДрам.
«WorldRemit – быстрый, удобный и недорогой способ отправки денег семье и друзьям за рубеж», - говорится в сообщении WorldRemit.
При помощи приложения отныне в Армению можно отправлять деньги из 52 стран мира. Средства будут перечисляться со счета WorldRemit на мобильный счет МобиДрам.
Услугами WorldRemit можно пользоваться как при помощи сайта компании, так и посредством приложений, которые доступны в AppStore и Google Play.
«WorldRemit – революция в системе денежных переводов. Нам известно, как именно мобильные переводы станут первым и единственным способом предоставления финансовых услуг для сотен миллионов человек. Поэтому мы постарались первыми внедрить в Армении мобильные денежные переводы. Живущие за рубежом армяне больше не будут вынуждены платить слишком большие средства, чтобы отправлять или получать деньги. Теперь деньги можно отправлять и получать так же, как мгновенные сообщения», - отметил старший аналитик WorldRemit Алекс Мерфи.
Алекс Мерфи
Центральный офис компании расположен в Лондоне. Региональные офисы действуют в США, Канаде, Австралии и Новой Зеландии.