11:13 | 17.07.15 | Հոդվածներ | exclusive 10942
Legacy հայկական մոբայլ հավելվածը հնարավորություն կտա խոսել սեփական երազանքների մասին եւ իրականացնել դրանք` նմանատիպ երազանք ունեցող այլ մարդկանց օգնությամբ:
Հավելվածի հիմնադիր Րաֆֆի Կույումջյանը Itel.am-ի հետ զրույցում նշում է, որ հավելվածի iOS տարբերակը կգործարկվի սեպտեմբերին:
«Սակայն արդեն այսօր կարելի է սեփական երազանքների մասին բարձրաձայնել կայքում: Բոլոր այն երազանքները, որոնք մինչ հավելվածի թողարկումը կգրանցվեն կայքում, գործարկման օրը կընդգրկվեն հավելվածում»,- պատմում է նա:
Րաֆֆի Կույումջյանի խոսքով՝ կայքի գործարկումից անմիջապես հետո հայտնվել են այնպիսի յուրահատուկ երազանքներ, ինչպիսիք են նախագահի լուսանկարիչ դառնալը, դելֆինների հետ լողալը, Իսպանիայում ցլերի հետ վազելը եւ այլն:
Legacy-ի հիմնական թիմը կազմված է 4 հոգուց, որից երկուսը հայ են: Այժմ Երեւանում եւ Գյումրիում նոր աշխատողներ են փնտրում՝ թիմին միանալու համար:
Րաֆֆի Կույումջյանը, անդրադառնալով իրենց թիրախային լսարանին, նշում է, որ այն ուղղված է բոլորին, քանի որ «բոլորն ունեն երազանքներ իրականացնելու անսահման հնարավորություններ եւ ներուժ»:
«Մենք բոլորս կապված ենք միմյանց հետ մեր երազանքներով: Օրինակ, ես երազում էի պատրաստել այնպիսի հավելված, որը մյուսներին կօգներ իրականացնել իրենց երազանքները: Legacy-ն հենց այդ մտքերի արդյունքում ծնվեց»,- պատմում է նա:
Րաֆֆի Կույումջյանը հիշում է, որ երբ մի երեկո, ուսի վիրահատությունից հետո տանը պառկած էր, զանգում է քույրը՝ Hive-ի հիմնադիր Նինա Կույումջյանը, եւ հիշեցնում, որ մեկ ժամ է մնացել OneArmenia-ի SHIFT:Tech մոբայլ հավելվածների մրցույթին գաղափար ներկայացնելու վերջնաժամկետին:
«Մի կերպ միացրի համակարգիչը եւ մի ձեռքով մի քանի պարբերությամբ ներկայացրի իմ հավելվածի գաղափարը: Չորս ամիս անց նամակ ստացա. գաղափարս մրցույթում հաղթող էր ճանաչվել, եւ ամեն ինչ այդ օրը փոխվեց: Ի դեպ, ժյուրիի կազմում էին Ալեքսիս Օհանյանը եւ Րաֆֆի Գրիգորյանը»,- ասում է Րաֆֆի Կույումջյանը:

11:13 | 17.07.15 | Articles | exclusive 10970
Legacy Armenian mobile app will grant the chance to speak about your dreams and realize them with the help of other people with similar dreams.
App Founder Raffi Kouyoumdjian told Itel.am that the iOS version of the app will be launched in September.
“However, everyone is welcome to tell about their dreams on the website. The dreams that will be posted on the website before the release of the app will be included in the app on the launch day,” he said.
According to Raffi Kouyoumdjian, promptly after the launch of the website, there were dreams such as becoming photographer for the President, swimming with dolphins, running with bulls in Spain, etc.
Legacy’s main team is comprised of four people of whom two are Armenians. The team is now looking for people in Yerevan and Gyumri to join the team.
Touching upon their target audience Raffi Kouyoumdjian said that it is intended for everyone “who have infinite possibilities and potential to fulfill their dreams.”
“We are all linked to each other by our dreams. For example, I was dreaming of an app that would help the rest turn their dreams into reality. It’s how Legacy was conceived and born,” he said.
Raffi Kouyoumdjian recalled that he was lying in bed at home after a shoulder surgery when his sister, Hive Founder Nina Kouyoumdjian called saying that an hour was left till the deadline for OneArmenia’s SHIFT:Tech mobile app competition.
“In some way or other, I turned on my computer and with one hand, presented my app’s idea in a few paragraphs. Four months later I got an e-mail – my idea had been named a winner in the competition. Everything changed that day. By the way, Alexis Ohanian and Raffi Krikorian were among the jury,” said Raffi Kouyoumdjian.