15:21 | 09.07.15 | Նորություններ | 4826
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ BirthLink ՀԿ-ի աջակցությամբ՝ Սիսիանի նորածնային բաժանմունքը շուրջ երկու տարի առաջ է համալրվել բարձրակարգ սարքավորումներով:
«Համալիր աջակցության արդյունքում՝ այդ ժամանակահատվածում լույս աշխարհ եկած 503 նորածիններից 48-ը կյանքի ուղեգիր են ստացել հենց բարձրակարգ սարքավորումների եւ բուժանձնակազմի նվիրման շնորհիվ: Ընթացիկ տարվա յոթ ամիսների ընթացքում փրկվել է 16 նորածին»,- ասված է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարածած հաղորդագրությունում:
Մայրաքաղաքի եւ մարզային նորածնային բաժանմունքները գերժամանակակից սարքավորումներով համալրելու ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.:

15:21 | 09.07.15 | Новости | 4825
Отделение для новорожденных в Сисиане было оснащено современным оборудованием примерно два года назад при поддержке ВиваСелл-МТС и общественной организации BirthLink.
«В результате совместных усилий за этот период 48 новорожденных из 503 получили путевку в жизнь именно благодаря новейшей технике и преданной работе медперсонала. В ходе 7 месяцев текущего года были спасены 16 новорожденных», - говорится в сообщении ВиваСелл-МТС.
Программа по оснащению столичных и районных родильных отделений современным оборудованием стартовала в 2008 году.