15:15 | 27.05.15 | Նորություններ | 5329
Orange-ն ամփոփում է Հայաստանի 20 գյուղերում անցկացված նկարչության դասերի արդյունքները եւ եզրափակում է «Նկարիր քո երազանքը» ծրագիրը՝ կազմակերպելով նկարների եռօրյա ցուցահանդես Երեւան քաղաքի Հյուսիսային պողոտայում:
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ, մայիսի 30-ից մինչեւ հունիսի 1-ը Հյուսիսային պողոտայում անցկացվելիք բացօթյա ցուցահանդեսի շրջանակներում կցուցադրվեն ծրագրին մասնակից 20 գյուղական համայնքների երեխաների լավագույն աշխատանքները:
Հիշեցնենք, որ ապրիլ-մայիս ամիսներին իրականացված «Նկարիր քո երազանքը» ծրագրում ընդգրկվել են Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի, Տավուշի եւ Վայոց Ձորի մարզերի 20 գյուղերի շուրջ 900 երեխաներ: Յուրաքանչյուր գյուղում կազմակերպվել է երեխաների լավագույն աշխատանքների ցուցահանդես, իսկ դասերի մասնակիցները Orange-ի կողմից նվեր են ստացել նկարչական պարագաներ:

15:15 | 27.05.15 | Новости | 5395
Orange подводит итоги прошедших в 20 селах Армении уроков рисования и программы «Нарисуй свою мечту», организовав трехдневную выставку на Северном проспекте в Ереване.
По случаю Международного дня защиты детей с 30 мая до 1 июня на Северном проспекте будут выставлены лучшие работы детей из 20 сельских общин.
Напомним, что в программе «Нарисуй свою мечту», проходившей в апреле-мае этого года, участвовали порядка 900 детей из 20 сел марзов Арагацотн, Армавир, Гегаркуник, Лори, Ширак, Сюник, Тавуш и Вайоц Дзор. В каждом селе прошли небольшие выставки лучших работ, а участники уроков получили в дар от Orange принадлежности для творчества.