16:51 | 15.05.15 | Նորություններ | 4882
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը անհատույց ցանցային նոր սարքավորումներ է հանձնել Հայկական ինտերնետ տրաֆիկի փոխանակման «Արմիքս» հիմնադրամին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի նվիրաբերած HP DL 370 սերվերները թույլ կտան ապահովել «Արմիքս» հիմնադրամի կողմից սպասարկվող ինտերնետի հայկական հատվածի անխափան շահագործումը, հնարավորություն կստեղծեն «Արմիքս»-ին միացած օպերատորներին իրականացնել ինտերնետ տրաֆիկի փոխանակում` օգտագործելով ինչպես 1 ԳԲ, այնպես էլ 10 ԳԲ կապակցման հնարավորությունները:
Ակնկալվում է, որ կբարելավվի նաեւ «Արմիքս»-ի միջոցով փոխկապակցված օպերատորներին տրամադրվող Գուգլ Գլոբալ Քեշի (Google Global Cache-GGC) եւ հայկական կոնտենտի խոշորագույն կետի` «Արմթուբ»-ի (www.arm-tube.am) հասանելիությունը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակական աջակցություն է տրամադրում հայկական կոնտենտի ստեղծման, զարգացման նախաձեռնություններին, ինչպես նաեւ ինտերնետի հայկական հատվածի կենսագործունեությունը ապահովող կառույցներին: Մեր ընկերությունն այս մոտեցումը համարում է ոլորտի առաջընթացի եւ բիզնեսի կայուն զարգացման կարեւոր նախապայման»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:51 | 15.05.15 | Новости | 5224
Предоставленные со стороны ВиваСелл-МТС Сервисы HP DL 370 позволят обеспечить на армянском участке бесперебойную работу интернета, обслуживаемого фондом «Армикс», а для операторов, подсоединенных к «Армикс», будет создана возможность осуществлять обмен интернет-трафиком посредством соединения 1Гб или 10 Гб.
Ожидается, что будет усовершенствована также доступность Google Global Cache-GGC и крупнейшей точки армянского контента «Армтюб» (www.arm-tube.am),  предоставляемых операторам, связанным посредством «Армикс».
«ВиваСелл-МТС перманентно предоставляет поддержку инициативам по созданию и развитию армянского контента, а также структурам, обеспечивающим деятельность армянского сектора. Наша компания считает такой подход важным условием для прогресса в сфере и стабильного развития бизнеса», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.