16:50 | 14.05.15 | Նորություններ | 5200
«Ռոստելեկոմ» խմբի անդամ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանն այսօր հանդես է եկել դասախոսությամբ Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանի Մարկետինգի եւ Կառավարման ֆակուլտետների եւ այլ բաժինների ուսանողների համար։
Դասախոսությունը նվիրված է եղել ՏՏ ոլորտի ձեւավորմանը, զարգացմանն ու կայացմանը ՀՀ-ում: Մասնավորապես, Հայկ Ֆարամազյանը կիսվել է ոլորտում իր ունեցած բազմամյա փորձով, լսարանին ներկայացրել հայաստանյան հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին տասնամյակի զարգացումները, մատնանշել առանձնահատկությունները, հնարավորություններն ու մարտահրավերները, որոնց առնչվել է ընկերությունը կայուն զարգացման ճանապարհին։
«Ուրախ եմ տեսնել ոչ միայն Կառավարման, այլ նաեւ Մարկետինգի եւ հարակից բաժինների ուսանողների, քանի որ այսօր հեռահաղորդակցության ոլորտին ակամա առնչվում են բոլոր մասնագիտությունների տեր երիտասարդները։ Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ ընկերության աշխատանքային թիմը բաղկացած է ամենատարբեր մասնագիտոթյան տեր բարձրակարգ փորձագետներից, այդ թվում՝ Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանից: Նման դասախոսությունները երիտասարդ մասնագետներին հնարավորություն են տալիս պատկերացում կազմելու հայաստանյան հեռահաղորդակցության ոլորտի անցյալի, ներկայի եւ կարող եմ ասել նաեւ ապագայի մասին, ուր հնարավոր է իրենք հետագայում աշխատանքի անցնեն»,-ասել է Հայկ Ֆարամազյանը:
Նա հավելել է, որ հայաստանյան եւ միջազգային խոշոր ընկերությունների հաջողության հիմքում ընկած է փորձառությունն ու գիտելիքները, որ այսօր իրենց ուսանողներին են փոխանցում ՀՀ բուհերը։
«Հայաստանում «Ռոստելեկոմ»-ի կողմից ակտիվ համագործակցություն է իրականացվում բուհերի եւ ուսանողների հետ, պարբերաբար ծրագրեր են իրականացվում լավագույն ուսանողների պրակտիկան ընկերությունում ապահովելու եւ աշխատանքի տեղավորման հարցերի շուրջ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:50 | 14.05.15 | Новости | 4878
Генеральный директор ЗАО GNC Alfa - группа «Ростелеком» Айк Фарамазян прочитал сегодня лекцию во Французском университете Армении студентам факультета маркетинга и управления.
Лекция была посвящена формированию, развитию и становлению ИТ-сферы в Армении. В частности, Айк Фарамазян поделился своим многолетним опытом в сфере, представил аудитории развитие телекоммуникационной сферы в Армении за последнее десятилетие, отметил особенности, возможности и вызовы, которые возникали перед компанией на пути стабильного развития.
«Я рад видеть студентов, изучающих не только управление, но и маркетинг и смежные науки, так как сегодня область телекоммуникаций касается молодых людей всех профессий. С гордостью могу сказать, что команда компании состоит из высококлассных экспертов из разных областей, в том числе окончивших Французский университет Армении. Такие лекции дают молодым специалистам возможность составить представление о прошлом, настоящем и, могу сказать даже будущем телекоммуникационной сферы. Возможно, в будущем они будут работать в ней», - сказал Айк Фарамазян.
Он добавил, что в основе успеха армянских и международных компаний лежат опыт и знания, которые вузы сегодня передают своим студентам.
«В Армении «Ростелеком» активно сотрудничает с вузами вокруг организации практики и трудоустройства лучших студентов в компании»,- говорится в сообщении.