16:45 | 04.05.15 | Նորություններ | 4872
Orange-ն այսօր ամփոփել է «100 տարվա վերածնունդ» խորագրի ներքո անցկացվող «Դեպի Կանն 2015» վիդեոմրցույթի արդյունքները:
Գուրգեն Եղյանը, որի հեղինակած տեսանյութը ֆեյսբուքյան քվեարկության արդյունքում լավագույն 15 տեսանյութերի շարքում էր եւ արժանացել էր ժյուրիի բարձր գնահատականին, հնարավորություն է ստացել դառնալու Orange-ի պատվավոր հյուրը Կաննի 68-րդ միջազգային կինոփառատոնում:
Գուրգենին հանձնված մրցանակը դեպի Կանն ուղեւորության ամբողջական փաթեթ է՝ երկու հոգու համար՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար «Մաջեսթիկ» հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ եւ մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով՝ աշխարհահռչակ կինոաստղերի հետ միասին: Գուրգենն իր ընտրած ուղեկցի հետ կմասնակցի փառատոնի՝ մայիսի 20-ի ցուցադրմանը:
«Այս տարին մեծ կարեւորություն ունի աշխարհի բոլոր հայերի համար: Հարգանքի եւ հիշատակի տուրք մատուցելով Հայոց ցեղասպանության զոհերին՝ մեզ համար շատ կարեւոր էր նաեւ մյուս կողմից ցույց տալ վերջին հարյուրամյակում հայ ժողովրդի վերածնունդն ու զարգացումը: Շնորհակալություն եմ հայտնում մրցույթի բոլոր մասնակիցներին, ովքեր իրենց կարճ ֆիլմերով արտահայտել են իրենց զորակցությունը, ինչպես նաեւ բոլոր նրանց, ովքեր ակտիվորեն քվեարկել են նախընտրած տեսանյութերի օգտին: Մեծ հետաքրքրությամբ եւ հուզմունքով ենք դիտել այս երիտասարդների հեղինակած ֆիլմերը. երիտասարդներ ովքեր հենց իրենք խորհրդանշում են Հայաստանի վերածնունդը»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ընդհանուր առմամբ մրցույթին մասնակցել է 30 տեսանյութ:
Առավելագույն քվե ստացած մյուս 14 տեսանյութերի հեղինակները ստացել են մեկ ամսվա ընթացքում իրենց ընտրած անձի հետ «Մոսկվա» կինոթատրոն անսահմանափակ այցելելու հնարավորություն:

16:45 | 04.05.15 | Новости | 5111
Orange сегодня подвел итоги видеоконкурса «К Каннам 2015», темой которого стало «Столетие возрождения».
Видеоролик Гургена Егяна вошел в число 15 набравших наибольшее количество голосов в сети Facebook и удостоился высокой оценки жюри. В качестве приза Гурген Егян станет почетным гостем Orange на 68-м кинофестивале в Каннах.
Приз, врученный Гургену, включает полный пакет путешествия в Канны на двоих, в том числе авиабилеты, проживание в пятизвездочном отеле «Маджестик», личный водитель и вход на фестиваль по красной дорожке наряду со знаменитыми кинозвездами. Вместе со своей парой Гурген сможет присутствовать на показах фестиваля 20 мая.
«Этот год имеет очень большое значение для всех армян мира. Отдавая дань памяти и уважения жертвам Геноцида армян, мы должны показывать также возрождение и развитие армянского народа, имевшие место за последние 100 лет. Я благодарен всем участникам конкурса, которые выразили поддержку  в своих короткометражных фильмах, а также тем, кто активно голосовал за любимый ролик. Мы с большим интересом и воодушевлением просмотрели работы всех молодых людей, которые сами символизируют возрождение Армении»,- сказал гендиректор Orange Amrenia Франсис Желибтер.
В целом в конкурсе участвовало 30 видеороликов.
Другие 14 участников, получившие наибольшее количество голосов, смогут в течение месяца вместе со спутником посещать кинотеатр «Москва» в Ереване.