14:30 | 18.04.15 | Նորություններ | 6475
Beeline-ը կաջակցի Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի լայնածավալ համերգային ծրագրին:
Այսօր Երեւանի Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում քառյակը ելույթ կունենա հայազգի դիրիժոր եւ ջութակահար Ջորջ Փեհլեւանյանի հետ, իսկ ապրիլի 21-ին կմեկնարկի քառյակի համերգային շրջագայությունը Ռուսաստանի, այնուհետեւ` Ֆրանսիայի քաղաքներում:
«Մշակույթը եւ արվեստն այն երկու հզոր գործիքներ են, որոնց միջոցով պատմական իրադարձությունները հնարավոր է առավելագույնս մատչելի կերպով ներկայացնել լայն հասարակայնությանը, այդ թվում` միջազգային հանրությանը: Որպես հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր` Beeline-ը հատկապես կարեւորում է աջակցությունն այն միջոցառումներին, որոնք նվիրված են Հայոց ցեղասպանության հարյուրերորդ տարելիցին: Կարեւոր է, որ նմանատիպ մշակութային միջոցառումները նպաստեն Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ երիտասարդների եւ օտարերկրացիների իրազեկմանը, ինչպես նաեւ միջազգային ճանաչմանն ու  հետագայում նման ողբերգությունների կանխարգելմանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Ռուսաստանում Միրզոյանի անվան քառյակի համերգային շրջագայությունը տեղի կունենա ռուս-գերմանացի հայտնի դաշնակահար Միխայիլ Մորդվինովի մասնակցությամբ: Երաժիշտները համերգներով հանդես կգան. ապրիլի 21-ին` Յարոսլավլում, ապրիլի 22-ին` Մոսկվայում, ապրիլի 23-ին` Դուբնում:
«Մենք շնորհակալ ենք Beeline-ին հետեւողական ու երկարաժամկետ հովանավորության համար, ինչպես նաեւ շնորհակալություն ենք հայտնում «Տաշիր» ընկերությունների խմբին մեր երաժշտական անձնակազմին աջակցելու համար, մասնավորապես, 2014թ. հոկտեմբերին երաժշտական մրցույթում, որտեղ մենք նվաճեցինք առաջին մրցանակը մեր երկրի համար»,- նշել են Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի երաժիշտները:
Ռուսաստանյան համերգային շրջագայությունը կավարտվի ապրիլի 28-ին Մոսկվայում` Ստաս Նամինի Երաժշտության եւ դրամայի թատրոնում:

14:30 | 18.04.15 | Новости | 6495
Beeline поддержит крупномасштабную концертную программу квартета им. Мирзояна, приуроченную к 100-летней годовщине Геноцида армян.
Сегодня в ереванском Национальном театре Оперы и Балета им. А.Спендиаряна квартет выступит в тандеме со знаменитым дирижером и скрипачом армянского происхождения Джорджем Пехлеваняном, а с 21-го апреля начнется гастрольное турне квартета по городам России, а затем - Франции.
«Культура и искусство – это два мощных инструмента, с помощью которых исторические события можно максимально доступно представить широкой общественности, в том числе, и международной. Как лидирующий телекоммуникационный оператор, Beeline придает особую важность содействию мероприятиям, посвященным 100-летию Геноцида армян.
Важно, чтобы подобные культурные мероприятия способствовали повышению осведомленности молодежи и иностранцев о Геноциде армян, его международному признанию и недопущению подобных трагедий в будущем»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Гастрольный тур квартета им. Мирзояна по России пройдет при участии известного российско-немецкого пианиста Михаила Мордвинова. Музыканты выступят с концертами: 21-го апреля в Ярославле, 22-го - в Москве, а 23-го апреля - в Дубне. В программе – «Квинтет» Роберта Шумана и «Тема с вариациями» Эдварда Мирзояна. Концерт квартета запланирован также и в Калуге.
«Для нас предстоящий гастрольный тур по России и Франции очень важен и мы осознаем глубочайшее чувство ответственности перед российским и французским слушателем, а также перед нашими многочисленными соотечественниками, живущими в этих странах. Мы признательны Beeline за последовательное и долгосрочное спонсорство, а также благодарим группу компаний «Ташир» за поддержку нашего музыкального коллектива, в частности, во время участия на международном конкурсе в октябре 2014-го года, когда мы завоевали первую премию для страны»,- отметили музыканты Квартета им. Э. Мирзояна.
Гастроли по городам России завершатся выступлением в московском Театре Музыки и Драмы Стаса Намина 28-го апреля. Зрителю будет представлен совместный проект квартета им. Мирзояна, чтицы Анны Микаэлян и московского литературного клуба «Уроки Литературы».
После концертов в России квартет отправится в турне по Франции. Музыканты квартета вместе со знаменитым дирижером и скрипачом армянского происхождения Джорджем Пехлеваняном выступят в городах: Париж, Туке и Бапом. Все три концерта так же приурочены к 100-летней годовщине Геноцида армян.