17:13 | 30.03.15 | Նորություններ | 4920
Beeline-ի աջակցությամբ Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակը Ռուս մշակույթի թանգարանում բարեգործական համերգ է տվել թիվ 13 գիշերօթիկ դպրոցի սաների համար:
Համերգի ավարտից հետո վաստակավոր երաժիշտ Մարիա Ֆեդոտովայի մասնակցությամբ դպրոցին փոխանցվել է 25 փողային գործիք:
«Beeline-ի եւ Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի գործունեությունն ուղղված է երիտասարդ սերնդի աջակցությանը եւ նրանց կրթական ու մշակութային զարգացմանը: Beeline-ն իր բազմաթիվ սոցիալական ծրագրերի շնորհիվ ձգտում է դարձնել կյանքն ավելի լավը: Մենք ուրախ ենք, որ մեր աջակցության շնորհիվ եւս մեկ դպրոց բարեգործական օգնություն ստացավ եւ համալրվեց երաժշտական գործիքներով»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մենք շնորհակալ ենք Beeline-ին մեր գործունեությանն աջակցելու, ինչպես նաեւ Հայաստանում եւ արտերկրում համերգային շրջագայություններին երկարաժամկետ օժանդակման համար»,- նշել են Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի երաժիշտները։
Ապրիլին Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակը մաեստրո Ջորջ Փահլեւանյանի (ԱՄՆ) մասնակցությամբ համերգային ծրագրով հանդես կգա Ա.Սպենդիարյանի անվան Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում:

17:13 | 30.03.15 | News | 5204
With Beeline support, Edward Mirzoyan String Quartet gave a charity concert for the N13 boarding school pupils at Museum of Russian Culture.
After the concert, 25 wind instruments were handed over to the school with participation of honored actress Maria Fedotova.
“The activities of Beeline and Edward Mirzoyan String Quartet are aimed at supporting the younger generation and their educational and cultural development. Owing to its various social projects, Beeline strives to make the life better. We are happy that owing to our support, another got school got charity assistance and was supplied with musical instruments”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“We are thankful to Beeline for supporting our activities and long-term assistance to our concert tours in Armenia and abroad”, noted the musicians of Edward Mirzoyan String Quartet.
In April, Edward Mirzoyan String Quartet with participation of maestro Georgia Pahlevanyan (U.S.) will give a concert program at Al. Spendiaryan Operate and Ballet Theater.